Advert
Advert

Diyarbakır da Cinsel saldırıya 335 yıl hapis

​Diyarbakır'da 2013 yılında kendilerini polis olarak tanıtarak bir kadına cinsel saldırıda bulunan, arkadaşını ise gasp eden 6 kişiye toplam 335 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

Diyarbakır da  Cinsel saldırıya 335 yıl hapis
Diyarbakır da  Cinsel saldırıya 335 yıl hapis Admin
Bu içerik 847 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Diyarbakır’da 26 Kasım 2013 tarihinde kendilerini polis olarak tanıtarak S.B. (33) isimli kadını ve erkek arkadaşı İ.Ç’yi silahla tehdit ederek Devegeçidi piknik alanına götürerek S.B’ye cinsel saldırıda bulunan ve arkadaşını ise darp ederek üzerindeki eşyaları gasp eden 9 kişi hakkında açılan davada karar çıktı. Diyarbakır 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına tutuklu sanıklar Abbas Çakıl, Mehmet Siraç Akıncı ve Mehmet Salih Çakıl katılırken tutuksuz 6 sanık ise katılmadı. Sanık avukatların hazır bulunduğu duruşmada mahkeme başkanı izleyici olarak kimseyi duruşma salonuna almadı. İlk olarak söz alan tutuklu sanıklar daha önce yaptıkları savunmaları tekrar ederek olayla ilgilerinin olmadığını, suçsuz olduklarını ileri sürerek tahliyelerini talep etti.  

Duruşma savcısı, davanın esası hakkında daha önce verdiği mütalaayı tekrar etti. Ardından davanın esası hakkında savunma yapan sanık avukatları, müvekkillerinin suçsuz olduğunu savunarak tahliyelerini istedi.

HER BİR SANIĞA 55'ER YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ

Mahkeme heyeti, yapılan savunmaların ardından bütün delillerinin toplandığını belirterek kararını açıkladı. Mahkeme heyeti oy birliği ile aldığı kararda, S.B'ye yönelik “nitelikli cinsel saldırı” ve “Kişiyi Hürriyetinden yoksun bırakma” suçlarını işledikleri gerekçesiyle sanıklar Mehmet Siraç Akıncı, Abdulhamit Akıncı, Mehmet Salih Çakıl, Hüseyin Akıncı, Abbas Çakıl ve Şirin Kaymak’a toplamda 39’şar yıl 9’ar ay hapis cezası verdi. Mahkeme, İ.Ç’ye karşı “Cebir, şiddet veya hile kullanmak suretiyle kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” ve “Birden fazla kişi ile birlikte gece vakti yağma” suçunu işledikleri gerekçesiyle Mehmet Siraç Akıncı, Abdulhamit Akıncı, Mehmet Salih Çakıl, Hüseyin Akıncı, Abbas Çakıl ve Şirin Kaymak’a toplamda 16’şar yıl hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, suçun işleniş biçimi, sanıkların amacı ve bu eylemleri silahla ve birden fazla kişi ile birlikte işledikleri gerekçesiyle sanıklara verdiği hapis cezalarında yarı oranda artırım yaptı.

Mahkeme her bir sanığa toplamda 55’er yıl 9'ar ay hapis cezası vermiş oldu. Mahkeme, İ.Ç’ye yönelik “silahla yağma” suçundan 6 sanığa verdiği 12 yıllık hapis cezasını zararların soruşturma ve kovuşturma aşamasında kısmen giderildiği gerekçesiyle hapis cezasında yarı oranda indirim yaparak 6’şar yıla indirdi.

BERAAT EDEN SANIKLARA ADLİ KONTROL KARARI 

Tutuklu sanıklar hakkında hükmen tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme, tutuksuz yargılanan Abdulhamit Akıncı, Hüseyin Akıncı ve Şirin Kaymak hakkında tutuklama kararı verdi. Mahkeme heyeti, tutuksuz yargılanan sanıklar R.A., M.Y.K. ve M.H.A. hakkında mağdurlar S.B. ve İ.Ç’ye karşı “nitelikli cinsel saldırı” ve “Kişiyi Hürriyetinden yoksun bırakma” ve “Nitelikli yağma” suçlarından açılan davada sanıkların bu suçları işlediklerinin sabit olmadığı gerekçesiyle haklarında ayrı ayrı beraat kararı verdi. Mahkeme beraat eden sanıklar hakkında verilen adli kontrol kararının karar kesinleşinceye kadar devam etmesini kararlaştırdı. 

NE OLMUŞTU?

Diyarbakır’da 26 Kasım 2013 tarihinde S.B. isimli genç kadın erkek arkadaşı İ.Ç.  ile birlikte Diyarbakır-Urfa yolu üzerinde İ.Ç.’ye ait arabada sohbet ettikleri sırada kendilerini polis olarak tanıtan 4 kişi tarafından alıkonuldu. Yanlarında getirdikleri kesici ve delici aletlerle S.B. ve İ.Ç.’yi etkisiz hale getirerek, araçlarıyla birlikte Diyarbakır-Elazığ Karayolu’nda bulunan Devegeçidi piknik alanına getiren sanıklar, S.B'yi darp ederek cinsel saldırıda bulundu. Zanlıların telefonla olay yerine çağırdıkları başka kişiler de S.B'ye cinsel saldırıda bulundu. Saldırganlar S.B'nin erkek arkadaşı İ.Ç'yi de darp ederek üzerinde bulunan değerli eşyaları ve telefonunu gasp etti.  Zanlılar cinsel saldırıda bulundukları S.B.’nin cep telefon numarasını aldıktan sonra onları serbest bıraktı. Serbest bırakılan S.B. ve İ.Ç. polise giderek bu kişiler hakkında şikayetçi oldu. Olay ilgili soruşturma başlatan polis zanlıların kimlik bilgisini ulaşamadı.  S.B'ye cinsel istismarda bulunan ve onun telefonunu alan zanlılardan birinin S.B'yi araması üzerine kimlik bilgileri tespit edilen sanıklardan 9'u  2013 yılınan Ekim ayında gözaltına alındı. Mağdur S.B. zanlıları teşhis etti. Bunlardan 3'ü tutuklanırken diğerleri ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

kaynak:http://di-haber.pw/

diyarbakır kadın cinsel saldırı hapis cezası haberi istanbul izmir bursa şanlıurfa haberleri adana mersin adıyaman
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TSK:açıkladı  2 asker şehit, 1 asker yaralı
TSK:açıkladı 2 asker şehit, 1 asker yaralı
Helikopter düştü: 13 ölü, 15 yaralı
Helikopter düştü: 13 ölü, 15 yaralı
şanlıurfa urfa