Advert
Advert
Advert

Yenişehir Gm, Gençleri Şehitlerin Anısına Sahip Çıkıyor

Şanlıurfa Yenişehir Gençlik Merkezi gençleri Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz'ın anısına açılan Kütüphane için kitap toplama kampanyası başlattı.

Yenişehir Gm, Gençleri Şehitlerin Anısına Sahip Çıkıyor
Yenişehir Gm, Gençleri Şehitlerin Anısına Sahip Çıkıyor Admin
Advert

 

Terör örgütü PKK tarafından katledilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz'ın adı, Siverek ilçesinde yer alan Molla Ramazan Anadolu İmam Hatip Lisesinde oluşturulacak kütüphanede yaşatılacak.


Molla Ramazan Anadolu İmam Hatip Lisesinde görevli Edebiyat öğretmeni Yunus Güzel, okul bünyesinde oluşturulacak kütüphaneye kitap toplamak için bir süre önce sosyal medyada kampanya başlattı. Bu kampanyaya ise Yenişehir Gençlik Merkezi idareci ve gönüllüleri kayıtsız kalmayarak Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz'ın adına açılan Kütüphane için kitap toplama kampanyası başlattı.

“BU GENÇLİK OLDUĞU SÜRECE SIRTIMIZ YERE GELMEZ”

Gençlerin atalarını, şehitlerini ve ecdatlarını hiçbir zaman unutmadığını ve unutmayacağını belirten Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, Yenişehir Gençlik Merkezinin başlatmış olduğu bu kampanyanın memnun edici olduğunu söyledi.

Bölücü terör örgütünün hain saldırısı sonucunda hayatını kaybeden şehit öğretmen Yılmaz, kendi memleketini hüzne boğduğu gibi Şanlıurfa’yı da hüzne boğduğunu aktaran İl Müdürü Keşküş, “Şanlıurfa’dan memleketi Gümüşhane’ye dönerken Tunceli-Pülümür karayolunda 16 Haziran tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yolu kesilip aracı yakılan öğretmenimiz Necmettin Yılmaz, kendi memleketini hüzne boğduğu gibi bizleri yani Şanlıurfa’yı da hüzne boğdu. Siverek ilçemizde öğretmenimizin adının verildiği kütüphane bizler ve gençlerimiz için çok büyük önem arz ediyor. Yenişehir Gençlik Merkezimizin şehidimiz Yılmaz’ın anısına sahip çıkması beni gururlandırdı. Bu gençlik olduğu sürece sırtımız yere gelmeyecek” ifadelerini kullandı.

Şehit Yılmaz'a Allah'tan rahmet dileyen Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü Hamit Derman ise şunları söyledi;

“İlim ordusunun bir neferi olarak görev yaparken terör örgütü tarafından kalleşçe Şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz kardeşimiz adına Molla Ramazan Anadolu İmam Hatip Lisesinde bir Kütüphane açıldığını duyduk. Bizler de gönüllü gençlerimizle birlikte kendisine bir vefa borcu olarak Şehit öğretmenimizin adının yaşatıldığı kütüphaneye kitap toplama kampanyası başlattık. Tüm hemşerilerimizi bu kampanyamıza destek vermeye davet ediyoruz.’’
 

 

 

yenişehir gm şehitler anısına haber urfa haberleri
sanalbasin.com üyesidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bingöl’de Askeri araç devrildi 1 asker şehit 2 yaralı
Bingöl’de Askeri araç devrildi 1 asker şehit 2 yaralı
Kaymakam Sinanoğlu'nun  24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
Kaymakam Sinanoğlu'nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı