Advert
Advert
Advert

Viranşehir de Kurs gören kadınlar kendi iş yerlerini açtı

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde kurslardan mezun olan bayanlar kendi iş yerlerini kurmaya başladı.Kurs gören kadınlar kendi iş yerlerini açtı

Viranşehir de Kurs gören kadınlar kendi iş yerlerini açtı
Viranşehir de Kurs gören kadınlar kendi iş yerlerini açtı Admin
Advert

Viranşehir Kaymakamlığı bünyesinde faaliyet gösteren Becerikli Kadınlar Merkezinde kurs gören ve mezun olan bayan öğrenciler, kendi iş yerlerini kurarak aile bütçelerine katkı sunmaya başladı. Kuaförlük kursundan mezun olup kendi imkanlarıyla iş yeri açan öğrencileri ziyaret eden Becerikli Kadınlar Merkezi sorumlusu Leyla Erik, hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Kendi iş yerlerini açan bayan kursiyerlerle görüştükten sonra bir değerlendirmede bulunan Leyla Erik,” Hürriyet Mahallesi Becerikli Kadınlar Kültür Merkezinde kadınlarımız açılan meslek edindirme kurslarında dikiş ve kuaförlük olmak üzere işleyişte pratikte her zaman ihtiyaç duyulan meslekler öğreniyor. Bunun yanı sıra Becerikli Kadınlar Kültür Merkezimizde kuran Kursu, okuma yazma kursu, bilgisayar kursu gibi kurslardan faydalanılıyor. Her hafta sağlık alanında uzmanlar kadınlara eğitim amaçlı seminerler veriyor. Kadın hastalıkları başta olmak üzere bir çok konuda eğitim veriliyor. Bunun yanında ilçe müftülüğümüzle birlikte haftalık dini ve manevi sohbetlerle de kadınlarımızı bilinçlendiriyoruz”dedi.

Genç girişimcilerle sohbet edip onların sorunlarını dinleyen Erik, iş yeri açan hanımların yetkili makamlardan malzeme konusunda maddi destek istediklerini dile getirdi.

viranşehir kadın kurs yeri haberi haberler
sanalbasin.com üyesidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaymakam Sinanoğlu'nun  24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
Kaymakam Sinanoğlu'nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
Yıldız'dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
Yıldız'dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı