Advert
Advert

PROF. DR. AHMET FARUK AYSAN DEKAN OLDU

Uluslararası akademik ve pratik tecrübesiyle öne çıkan Prof. Dr. Ahmet Faruk Aysan, İstanbul Şehir Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı oldu.

PROF. DR. AHMET FARUK AYSAN DEKAN OLDU
PROF. DR. AHMET FARUK AYSAN DEKAN OLDU Admin
Bu içerik 692 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Köklü geçmişi ile 1986 yılından bu yana eğitim ve düşünce hayatına katkı sağlayan Bilim ve Sanat Vakfı tarafından kurulan İstanbul Şehir Üniversitesi, her biri kendi alanında uzman deneyimli akademik kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Alanında akademik ve pratik tecrübesiyle öne çıkan Prof. Dr. Ahmet Faruk Aysan, İstanbul Şehir Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi’ne dekan olarak atandı.

 

Ahmet Faruk Aysan 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu ve University of Maryland College Park'ta 2001 yılında yüksek lisansını, 2005 yılında doktorasını tamamladı. 2008 yılında doçent oldu. Dünya Bankası, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Oxford Analytica'nın da aralarında bulunduğu kurumlara danışmanlık yapan Aysan, 2005-2011 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü tam zamanlı öğretim üyesi olarak görev yaptı. Ahmet Faruk Aysan,Merkez Bankası Meclis Üyeliği ve Para Politikası Üyeliği, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi ve Ekonometri Merkezinde Başkan Yardımcılığı, G-20 Finansal Güvenlik Uzmanları Grubu Üyeliği, TÜBİTAK Sosyal ve Beşeri Bilimler Destek Grubu Danışma Kurulu Üyeliği ve Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programında ekonomi alanında Ülke Uzmanlığı görevlerini yürüttü. Uluslararası finans, makroekonomi, ekonomi politik, bankacılık ve finans konularında uzmanlaşan Aysan, birçok uluslararası derginin yayın kurulu ve danışma kurulu üyesidir. Akademik dergilerde yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunan Aysan, Boğaziçi Üniversitesi Vakfı yayın ödüllerini ve akademik teşvik ödüllerini, Middle East EconomicAssociation tarafından verilen İbni Haldun Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkeleri üzerine yazılan en iyi makale ödülünü aldı. Ahmet Faruk Aysan ayrıca London School of EconomicsandPoliticalSciences (LSE) EuropeanInstitute bünyesinde kurulan ContemporaryTurkishStudies kürsüsünde danışma kurulu üyeliği görevinde bulundu.

 

 

 

 

Ahmet faruk aysan dekan oldu haberleri
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa