Advert
Advert

YAZAR'DAN MAZOT ZAMINA SERT TEPKİ

Şanlıurfalı işadamı ve çiftçi Mahmut Yazar, mazota yapılan zama tepki göstererek hükümetin bu zamı geri çekerek fiyatları daha da düşürmesi gerektiğini savundu.

YAZAR'DAN MAZOT ZAMINA SERT TEPKİ
YAZAR'DAN MAZOT ZAMINA SERT TEPKİ Admin
Bu içerik 1241 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bozova ilçesine bağlı Küçük Ördek köyünde çiftçilik yapan Mahmut Yazar yaptığı  organik tarım ve çok çeşitli ekimiyle gündemdeki yerini korurken sürekli çiftçi sorunlarıyla da ilgilenerek mazota gelen zama tepki gösterdi. "Vatandaşın artık mazot alacak parası yok" diyen çiftçi Yazar, "başta çiftçiler olmak üzere tüm vatandaşlarımız mağdur ediliyor. Halk artık bu zamın altında eziliyor. Bizim bildiğimiz, doların yükselişiyle mazota zam gelir ancak dolar düşüşte olmasına rağmen akaryakıta yapılan zam neyin nesi, bir hükümet yetkilisi çıksın bu durumu açıklasın bize. Dünya piyasasında akaryakıt fiyatları düşerken neden Türkiye'de yükseliyor" dedi.


Başta mazot olmak üzere tüm girdi fiyatlarının yükseldiğini ancak ürünlerin para etmediğini belirten çiftçi Yazar "neredeyse ektiğimiz her ürün elimizde kalıyor. Patlıcanından tutun domatesine kadar, sarımsağından tutun da biberine kadar. Hiçbir ürün para etmiyor. Artık gelir gideri karşılamıyor. Lütfen hükümetimiz artık sesimize kulak versin. Bu düzen böyle devam ederse çok yakında GAP bölgesinde artık tarım yapılamayacak. Bir kez daha belirtmekte fayda görüyorum; hükümetimiz girdi fiyatlarını düşürme yoluna gitmeli ve özellikle mazota getirilen zamı geri çekmelidir" şeklinde konuştu

şanlıurfalı çiftçiler tepk elektrik su destekleme haberleri
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa