Advert
Advert
Advert

YAZAR'DAN MAZOT ZAMINA SERT TEPKİ

Şanlıurfalı işadamı ve çiftçi Mahmut Yazar, mazota yapılan zama tepki göstererek hükümetin bu zamı geri çekerek fiyatları daha da düşürmesi gerektiğini savundu.

YAZAR'DAN MAZOT ZAMINA SERT TEPKİ
YAZAR'DAN MAZOT ZAMINA SERT TEPKİ Admin
Advert

Bozova ilçesine bağlı Küçük Ördek köyünde çiftçilik yapan Mahmut Yazar yaptığı  organik tarım ve çok çeşitli ekimiyle gündemdeki yerini korurken sürekli çiftçi sorunlarıyla da ilgilenerek mazota gelen zama tepki gösterdi. "Vatandaşın artık mazot alacak parası yok" diyen çiftçi Yazar, "başta çiftçiler olmak üzere tüm vatandaşlarımız mağdur ediliyor. Halk artık bu zamın altında eziliyor. Bizim bildiğimiz, doların yükselişiyle mazota zam gelir ancak dolar düşüşte olmasına rağmen akaryakıta yapılan zam neyin nesi, bir hükümet yetkilisi çıksın bu durumu açıklasın bize. Dünya piyasasında akaryakıt fiyatları düşerken neden Türkiye'de yükseliyor" dedi.


Başta mazot olmak üzere tüm girdi fiyatlarının yükseldiğini ancak ürünlerin para etmediğini belirten çiftçi Yazar "neredeyse ektiğimiz her ürün elimizde kalıyor. Patlıcanından tutun domatesine kadar, sarımsağından tutun da biberine kadar. Hiçbir ürün para etmiyor. Artık gelir gideri karşılamıyor. Lütfen hükümetimiz artık sesimize kulak versin. Bu düzen böyle devam ederse çok yakında GAP bölgesinde artık tarım yapılamayacak. Bir kez daha belirtmekte fayda görüyorum; hükümetimiz girdi fiyatlarını düşürme yoluna gitmeli ve özellikle mazota getirilen zamı geri çekmelidir" şeklinde konuştu

şanlıurfalı çiftçiler tepk elektrik su destekleme haberleri
sanalbasin.com üyesidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bingöl’de Askeri araç devrildi 1 asker şehit 2 yaralı
Bingöl’de Askeri araç devrildi 1 asker şehit 2 yaralı
Kaymakam Sinanoğlu'nun  24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
Kaymakam Sinanoğlu'nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı