Advert
Advert

Urfa belediyesinde mobing ve gerekçesiz işten çıkarma iddiaları

Urfa Büyükşehir Belediyesin'in BELSAN Ulaşım Anonim Şirketine Genel müdür olarak atadığı Nusret Urmak'ın şirket çalışanlarına yönelik mobing uygulayıp istifaya zorladığı, gerekçesiz kademe durdurma cezaları verdiği, istifa ettirilemeyen işçilerinde sözleşmelerinin tek taraflı fesih ettiği iddia edildi.

Urfa belediyesinde mobing ve gerekçesiz işten çıkarma iddiaları
Urfa belediyesinde mobing ve gerekçesiz işten çıkarma iddiaları Admin
Bu içerik 1298 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Urfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin 2016 yılı Haziran ayında belediye bünyesinde ki BELSAN Ulaşım AŞ. Genel Müdürlüğü'ne atadığı Nusret Urmak’ın şirket bünyesinde işçi kıyımına başladığı iddia edildi. Urmak'ın işçileri mobing uygulayıp istifaya zorladığı, gerekçesiz kademe durdurma cezaları verdiği, istifa ettirilemeyen işçilerinde sözleşmelerinin tek taraflı fesih edilmesi sağladığı belirtildi.  Satın alma birimi şefi Y.A, sigorta hasar biriminde part time çalışan Ö. F. Y ve reklam, bilgi işlem müdürü Ş.S'nin işe geri iade için BELSAN Ulaşım AŞ.’ye açtığı davaların devam ettiği öğrenildi.

 

BİLİRKİŞİ: GERİ İADE DEDİ

 

Urmak'ın satın alma biriminde şef olarak çalışan Y.A’yı, 2017 yılının Mart ayında otogarda bilet gişe sorumlusu olarak atandığı, kabul etmeyince sözleşmesini fesih ettiği öğrenildi. İşten çıkarıldıktan sonra BELSAN Ulaşım AŞ.’ye dava açan Y.A,’nın mahkemesi sürerken, bilirkişinin mahkemeye Y.A’nın işe geri alınması yönünde rapor sunduğu öğrenildi.

 

ŞİRKET’E KAZANÇ SAĞLADI İŞTEN ATILDI

 

BELSAN Ulaşım AŞ.’nin Sigorta hasar biriminde part-time olarak sözleşmeli çalışan Ö.F.Y'nin ise,  şirket araçlarının sigortalanmasındaki çalışmaları ile şirkete büyük kazanç sağladığı, ancak Urmak tarafından tam zamanlı çalışmaya zorlandığı belirtildi. Y'nin tam zamanlı çalışma için tam zaman ücret ayarlaması istediği, bu sebeple de işine son verildiği kaydedildi.

 

ŞİRKETE DAVA AÇMAK DİSİPLİNSİZLİKMİŞ!

 

Reklam ve Bilgi işlem Müdürlüğü'nü yürüten Ş.Ş’nin de şirketin satın alma birim şefliğine atandığı belirtildi. Ş.Ş'nin kademe düşürülmesi sebebiyle dava açtığı, Urmak'ın ise Ş.'yi disipline sevk ettirerek işten çıkardığı iddia edildi.

 

YÖNETİM KURULU BAŞKANI’NIN ŞİRKETTEN HABERİ YOK

 

İddiaları sorduğumuz BELSAN Ulaşım A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Urfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Açar, şirkette ki işçi çıkarmaları ile ilgili bir bilgisi olmadığını belirterek, topu şirket Genel Müdürü Nusret Urmak' a attı. Urmak ise,  işten çıkarmalarda hiçbir kastın olmadığını, çıkarmaların hukuka uygun olduğunu ve performans ayarlaması gereği olduğunu söyledi.

HABER:MERKEZİ 

şanlıurfa büyül şehir belediyesi belsan haberleri urfadan ulaşım şanlıurfadaiulaşımisorunu
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa