Advert
Advert

Meydanı Fareler Bastı

Haliliye ilçesi Atatürk mahallesinde hizmet veren Özel bir Hastanede Yeni Doğan Ünitesinde fareler kol geziyor.

Meydanı Fareler Bastı
Meydanı Fareler Bastı Admin
Bu içerik 2944 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Urfa’nın Haliliye ilçesi Atatürk mahallesinde 2015 yılından beridir hizmet veren Özel Hastanenin Yeni Doğan Ünitesini fareler bastı. AK’Parti. İktidarı ile ülkede hayata geçirilen sağlıkta dönüşüm sistemi ile birlikte ülke adeta sağlıkta çağ atladı. Sağlıkta dönüşüm ile birlikte vatandaşlar devlet hastanelerinde kaliteli ve hijyenik ortamda sağlık hizmetine kavuşurken özel hastanelerinde sayısı arttı. Hijyenik ortamda sağlık hizmeti verdiği beyan edilen Şanlıurfa da Özel bir Hastanede akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.

HASTANE ÇALIŞANLARI FARE PEŞİNDE!

Hastanede yeni doğan çocukların gözetim altında tutulduğu Yeni Doğan Ünitesinde lağım fareleri cirit atıyor.  Geçtiğimiz aylarda hasta yakını tarafından cep telefonu ile çekilen bir görüntüde ünitede görevli çalışanların fareleri yakalamak için büyük uğraş gösterdiği görülüyor. Temiz ortamda sağlık hizmeti sunduğunu iddia eden Özel Hastanede Yeni Doğan Ünitesinde ortaya çıkan fare skandalı hastanede insan sağlığına verilen önemi gözler önüne serdi. Farelerin ünitede bulunan yeni doğan bebekleri ısırması halinde tifüs, veba, grip, verem gibi hastalıklar bulaştırarak bebekleri ölüme götürebilir.

 

Haberin tüm hakkı fotoğraf ve görüntüler www.urfadabugun.com ‘a aittir.

HABER: UYGUR MEDYA GURUBU

www.urfadabugun.com  bu haber kaynak gösterilmeden yayınlanamaz

 

FARELERİN BULAŞTIRDIKLARI HASTALIKLAR

 

Doğaları gereği pis ortamlarda yaşayan fareler, insanlara farklı yollarla hastalık bulaştırırlar. Farenin zararlarının en önemlileri olarak kabul edilebilecek bu hastalıklar ölümcül boyutlarda olabilir. Hem arazilerdeki hem de evlerdeki bitkilerle diğer gıdaları kemiren ve ısıran fareler, bu yolla insanlara hastalık bulaştırabildiği gibi; fare pisliği ve fare idrarı yoluyla da virüsler insanlar arasında yayılabilmektedir. Ayrıca besin kaynaklarından uzak kaldıklarında insanların el, ayak, kulak, burun, dudak gibi bölgelerini kemiren ve ısıran fareler, bu yolla da hem doğrudan hem de dolaylı olarak ölümcül hastalıklar bulaştırırlar.

özel hastanede fare haberi haberler
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa