Advert
Advert

YAZAR: TMO MISIR FİYATLARINI AÇIKLASIN

Şanlıurfa'nın önde gelen çiftçilerinden Mahmut Yazar, mısır fiyatlarını açıklamadığı gerekçesiyle Türkiye Mahsuller Ofisine tepki gösterdi. Mısır alım fiyatının açıklanmaması nedeniyle çiftçilerin ürünlerinin heba olduğunu öne süren Yazar, yaptığı açıklamada "TMO mısır fiyatlarını açıklaması gerekiyor. Yaklaşık bir aydır Çukurova'da GAP'ta ve daha birçok bölgede mısırlar hasad edildi ancak fiyatlar hala açıklanmadı. Hububatta olduğu gibi TMO mısır çiftçisini de mağdur ediyor. Mısır hasadını yapan çiftçilerimiz toprak mahsulleri ofisine emanet adı altında mısırını teslim ediyor ancak satış yapamıyor. Tmo çiftçilerimizin mağduriyetine son versin. Çiftçilerimizin gözü kulağı Türkiye Mahsulleri Ofisinin açıklayacağı mısır fiyatında. Bu nedenle bir aydır hiçbir sebep gösterilmeden mısır fiyatının açıklanmaması çiftçilerimizi endişelendirmektedir" diye konuştu.

YAZAR: TMO MISIR  FİYATLARINI AÇIKLASIN
YAZAR: TMO MISIR  FİYATLARINI AÇIKLASIN Admin
Bu içerik 989 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mısır üreticisinin mağdur olmaması için TMO'nun ince hesap yapması gerektiğinin altını çizen çiftçi Yazar, "TMO mısır fiyatını açıklarken yıllık enflasyon ve girdiler hesablanarak mısır fiyatı belirlenmeli, geçen yıllarda olduğu gibi sadece her yıl sadece yüzde 3 veya 5 fiyat artış ile çiftçilerimiz mağdur ediliyor. Gıda Tarım ve ve Hayvancılık Bakanlığı yetkilerinin mısır fiyatlarının neden açıklanmadığını kamuoyuna açıklaması gerekiyor. Bilgilendirmesi gerekiyor, Toprak mahsulleri ofisinin Gıda tarım ve hayvancılık  bakanlığına bağlı bir kurum. Bu yüzden Bakanımız sayın Ahmet Eşref Faķıbaba'dan bir açıklama bekliyoruz" dedi.

Yazar, ziraat odalarının suskun kalmasını da eleştirerek, "ziraat odaları başkanlarının çiftçilerimizin yanında yer alması gerekiyor. Gerekli girişimlerde bulunmaları gerekirken suskun kalmaları bizleri üzüyor. Hükümetin yerli üreticimizi desteklemesi lazım. İthalatta sınırlamalar getirmesi, tarımda politik açılımlar yapması gerekiyor. Tarımda reforma gitmesi gerektiğini her zaman savunuyoruz.  Tarım ürünlerinin ithalatına ülke olarak verecek paramız yok. Tarım ürünlerinde ihracat yapan ülke konumuna gelmemiz gerekiyor artık" dedi.

buğday mısır mercimek nuhut fiyat haberler
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa