Advert
Advert

GAZİLER GÜNÜNDE ANLAMLI BULUŞMA

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle gaziler onuruna verilen yemeğe katıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz’ın da iştirak ettiği yemeğe, Şanlıurfa’da yaşayan gaziler ve aileleri ile şehit aileleri davet edildi.

GAZİLER GÜNÜNDE ANLAMLI BULUŞMA
GAZİLER GÜNÜNDE ANLAMLI BULUŞMA Admin
Bu içerik 763 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şehitlikten sonraki en yüksek mertebenin gazilik olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Vali Erin, “Bu anlamlı günde, vatan topraklarını kutsal vatan toprağı yapan, vatanımız, bayrağımız, birliğimiz, beraberliğimiz ve milletimiz için canını hiçe sayarak feda eden tüm şehitlerimize rahmet ve minnet duygularımızı iletiyoruz. Yine bu vesile ile aynı fedakarlığı gösteren ama şehitlikten sonraki en onurlu mertebeye yükselmeyi hak eden gazilerimize de şükranlarımızı, minnetlerimizi iletiyorum” dedi.

Burada yaptığı konuşmada önemli mesajlar veren Vali Erin, “Irkçılığın her türlüsü ayaklarımızın altındadır. Bizler, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve ortak ad olan Türk Milleti adıyla aynı inancın, aynı idealleri ve aynı geleceği paylaşan tek bir milletiz. Toplum içerisinde farklı etnik yapıya, farklı kültüre, farklı inançlara sahip insanlarımız var. Bizleri 700 sene güçlü kılan bu farklılıklarımızdır. Bugün de bu farklılıklarımızı zenginlik sayarak, geleceğin büyük ve daha güçlü Türkiye’sini birlikte inşa edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti son yirmi yıldır ekonomik ve siyasi istikrarla kalkınan, gelişen ve büyük Türkiye olma yolunda önemli mesafeler katetmiş durumdadır. Uluslararası çalkantılar, savaşlar ve krizlere rağmen Türkiye Cumhuriyeti Devleti milletiyle kaynaşmış vaziyette en büyük gelişmeyi ve büyümeyi ortaya koyan, dünyadaki ilk on ülke arasındadır. Büyüyen ekonomisi, güçlenen sosyal yapısıyla, dinamik ve genç nüfusuyla, yeraltı ve yürüstü zengin kaynaklarıyla birlikte yakın zamanda inşallah dünyanın ekonomik açıdan da en büyük on ekonomisi arasına girmeye adaydır. Bugün en büyük 13’üncü ekonomi olmayı başarmış ülkemizin, hükümetimizin ortaya koyduğu 2023, 2053 ve 2071 vizyonuyla birlikte dünyanın en gelişmiş 10’uncu ekonomisi haline getirmeyi bu millet başaracaktır. Bunu biliyorlar ve takip ediyorlar. Bakınız bütün uluslararası derecelendirme kuruluşları Türkiye’nin 2016 büyüme rakamlarını yakalayamayacağını, gittikçe küçülen bir ekonomiye sahip olacağı tahmininde bulunmuşlardı. 2017’nin ilk çeyreği rakamları açıklandığında, dünyada en çok büyüyen ve gelişen ilk dört ekonomisi arasına girmeyi başaran bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti vardı. Yüzde 5,2 büyüdü. İkinci çeyrekte de yine bütün tahminleri alt üst edecek şekilde yüzde 5,7 büyüyen bir ülkemiz var Allah’ın izniyle. Üçüncü çeyrekte yüzde 6’nın üzerinde büyüyen bir Türkiye ekonomisi göreceğiz Allah’ın izniyle. 2017 sonunda ekonomimizin 2016’ya kıyasla daha da büyüdüğünü, istihdamın arttığını ve işsizliğin azaldığını göreceksiniz. Hiç kuşkunuz, hiç tereddütünüz olmasın. Türkiye Cumhuriyeti Devleti emin ellerdedir” dedi.

Türkiye’nin aracını, gerecini, silahını kendi üreten bir ülke haline geldiğini belirten Vali Erin, “Siz yapamazsınız, siz anlamazsınız, matematikten, bilimden, fenden ne anlarsınız diyerek yıllarca bizi uyuttular. Ama şundan çok eminiz ve çok iyi biliyoruz ki, Türk insanı; Kürdüyle, Türküyle, Arabıyla, Çerkeziyle, Lazıyla yeryüzünde en zeki ve en çalışkan millettir. Bugün savunma sanayinde büyük ölçüde kendi tankını, kendi silahını, kendi aracını, kendi insansız hava aracımızı üretir vaziyete geldik. Allah’a şükürler olsun. Şu anda üzerinde çalıtığımız ve bizi dış dünyaya bağımlı olmaktan kurtaracak projelerin de olduğunu bilmenizi isterim” şeklinde konuştu.

şanlıurfa gaziler günü haberleri
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
şanlıurfa urfa