Advert
Advert

1. Uluslararası Kanser ve İyon Kanalları Kongresi HRÜ’de Başladı

Harran Üniversitesi, 1. Uluslararası Kanser ve İyon Kanalları Kongresine ev sahipliği yapıyor.

 1. Uluslararası Kanser ve İyon Kanalları Kongresi HRÜ’de Başladı
 1. Uluslararası Kanser ve İyon Kanalları Kongresi HRÜ’de Başladı Admin
Bu içerik 690 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eyyübiye ve Karaköprü Belediyelerinin katkılarıyla, Harran Üniversitesi ile London İmperial Collage’in ortaklaşa düzenlediği kongre, Osmanbey Kampüsü Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda başladı.
 

AR-GE KÜLTÜRÜNÜ ÇOK DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ

İstiklal Marşının okumasıyla başlayan programın açılışında konuşan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın; “Bu kongrenin kanser tedavisine yönelik çalışmalar için rehber niteliği taşıyacağına inanıyorum. Kanserin sadece fiziksel değil, psikolojik, toplumsal olarakta büyük etkileri vardır. Tedaviler için araştırma ve geliştirme faaliyetleri çok önemlidir. AR-GE demek; laboratuarlarda haftalarca, aylarca ve yıllarca emek vermek demektir. Kolay bir şey değildir. Üniversite olarak Teknokent ve proje ofislerimizle AR-GE kültürünü çok daha ileriye taşımaya çalışıyoruz” diyerek kongrede emeği geçen herkesi tebrik etti.
 

KANSER MODERN DÜNYANIN SAĞLIK SORUNUDUR

Kongre düzenleme kurulu eş başkanı ve London İmperial Collage temsilcisi Prof. Dr. Mustafa B.A. Djamgoz; “Bu anlamlı kongre için bu güzel şehir ve güzel üniversitede bulunmanın mutluluğu içerisindeyim. Kanser, modern Dünyanın sağlık sorunlarının en ciddilerindendir.  Günümüzde kanser tedavisineyönelik bir hayli yöntem var. Bu konuları iki günlük kongremizde masaya yatıracağız” diye konuştu.
 

2015 yılında yaklaşık 9 milyon insanın kanserden öldüğüne dikkat çeken düzenleme kurulu başkanlarından Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. İsmail Koyuncu: “2015 yılında yaklaşık 9 milyon insan kanserden öldü. Tüm dünyadaki ölümlerin 6’da 1’ini teşkil ediyor. Kanser dünyada önemli bir sağlık problemidir. En önemli ölüm nedenlerinden biridir. Kanserin tanı ve tedavisiyle ilgili her türlü çalışma önemlidir. Biz de bu çalışmaları değerlendirmek üzere bu kongreyi düzenledik” dedi.
 

BELEDİYE OLARAK HER TÜRLÜ FAALİYETİ DESTEKLİYORUZ

Belediye olarak her türlü topluma yararlı ve eğitime katkı verecek faaliyeti desteklediklerini dile getiren Karaköprü İlçe Belediye Başkanı Metin Baydilli; “Şanlıurfa’nın gelişmesi, tanıtılması ve büyümesi için belediye olarak her türlü faaliyeti destekliyoruz. Bilim ve kültür neredeyse orada gelişme vardır. ‘Hiç bilenle bir olur mu’ düsturuyla hareket eden bir dinin mensuplarıyız. Ben bu programı düzenleyen ekibe teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 

DESTEK VERMEKTEN GURUR DUYUYORUM

ulusal haberler sondak haber
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa