Advert
Advert

ÇİFTÇİ YAZAR'DAN ZİRAAT ODALARINA TEPKİ

Şanlıurfa'nın önde gelen çiftçilerinden Mahmut Yazar, ziraat odalarına tepki göstererek çiftçilerin hakkını savunamadıklarını öne sürdü. Yazar, yaptığı açıklamada, ziraat odalarının fesh edilip tarım il müdürlüklerine bağlanmasını istedi.

ÇİFTÇİ YAZAR'DAN ZİRAAT ODALARINA TEPKİ
ÇİFTÇİ YAZAR'DAN ZİRAAT ODALARINA TEPKİ Admin
Bu içerik 1485 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yazar, ziraat odalarına yönelik yaptığı açıklamada, "ziraat odaları çiftçilerimize hiçbir katkı sağlamıyor. Sadece çiftçilerimizden çiftçi belgesi adı altında para tahsil ediyor. Çiftçilerimizi temsil eden bir kurum olmaktan çıkıp, hükümeti temsil eden bir kurum haline geldi" iddiasını öne sürdü. 
Yazar, yaptığı açıklamada şöyle konuştu: "ziraat odalarının çok aktif bir şekilde çiftçilere ülke tarımına hizmet etmesi gerekirken kendi çıkarları doğrultusunda çalışıyor. Ziraat odalarının Çiftçilerimizin sıkıntılarını sorunlarını gündeme getirmesinde çözümünde çiftçilerimizle birlikte olması gerekir. Ziraat odalarında saltanat süren ziraat odaları başkanları tarafından denetlenmesi gerekiyor.  Hükümetin tarım politakalarında ziraat odalarının çalışma alanlarının genişletilmesi lazım" dedi.
"Ziraat odaları çiftçilerimizin bir kuruluşu olduğu açıktır.  Çiftçilerimize hizmet amacı taşıdığını vurgulayarak söylüyorum. Tarımdaki sorunları sıkıntıların yüksek bir dille gündeme taşıması gerekiyor. Ancak hükümetin savunuculuğuna soyunacak kadar çiftçilerimizden uzak bir kurum haline gelmiştir. Ziraat odaları çiftçilerimizle birlikte hareket etmesi gerekiyor. Birlikte çalışarak tarımdaki sorunları sıkıntıları çözmek için çaba sarf etmesi gerekiyor.  Çiftçilerimizin sadece çiftçi belgesi almak için gittikleri ziraat odalarında yılda bir kez ÇKS belgesi için ziraat odalarında alınan çiftçi belgesi dışında ziraat odalarından haberdar olamıyoruz" şeklinde konuştu. 
Yazar konuşmasının devamında "ziraat  odalarında çiftçilerimizden çiftçi belgesi adı altında alınan paraların nerede nasıl kullanıĺdıkları, nerde harcandıkları bu paraların çiftçilerimize geri dönüşümü olup olmadığı komuoyuna açıklanmalıdır. Çiftçilerimizin ziraat odalarının çalışmalarından tamamen habersiz olup internet sayfalarindan yayınlanan çalişmalardan habesizdir. Çiftçilerimizin bilgilendirilmesi gerekiyor. 

Yazar, tarımın gelişmesinde ilerlemesinde ziraat odaları etkin rol almalıdır diyerek "ziraat odalarının tarım politikalarında siyaset kurumunu yönlendirebilmedir. Ziraat odalarının yöneticileri klimalı  odalarından kalkmalı, çiftçilerimizin  yanında arazilerde yer almalıdır. Ziraat odalarının çalışma kapsamları genişletilmeli, hükümet tarafindan ödenek sağlanmalıdır. Bu kurumun çiftçilerimize yönelik her hangi bir çalışmada bulunmaması, ülke tarımına katkı sağlamaması durumunda mevcut durumun devam etmesi durumunda ziraat odalarının fesh edilip, tarım il müdürlüklerine bağlanması şart olmuştur" ifadelerini kullandı.

çiftçi yazar haberleri
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
şanlıurfa urfa