Advert
Advert

HKÜ `De LaurenBooth Öğrencilerine Ders Verecek

İngiltere’nin eski Başbakanı TonyBlair’in baldızı olarak tanınan ve Müslüman olan İngiliz Gazeteci LaurenBooth, Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde (HKÜ) misafir akademisyen olarak ders vermeye başladı. Daha önce de HKÜ’de “Medya ve İslamofobi” konferansının konuğu olan LaurenBooth, 2017-2018 güz döneminde HKÜ öğrencilerine ders verecek.

HKÜ `De  LaurenBooth Öğrencilerine Ders Verecek
HKÜ `De  LaurenBooth Öğrencilerine Ders Verecek Admin
Bu içerik 767 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABDULLAH YİĞİT-GAZİANTEP 

İngiltere’nin eski Başbakanı TonyBlair’in baldızı olarak tanınan ve Müslüman olan İngiliz Gazeteci LaurenBooth, Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde (HKÜ)  misafir akademisyen olarak ders vermeye başladı. Daha önce de HKÜ’de “Medya ve İslamofobi” konferansının konuğu olan LaurenBooth, 2017-2018 güz döneminde HKÜ öğrencilerine ders verecek.

HKÜ Öğrencilerinden Derse Yoğun İlgi

Hasan Kalyoncu üniversitesi öğrencileriyle tanışma dersini gerçekleştiren Booth, dersin başında kariyerinden bahsederek kendini tanıttı. Dersin  devamında İslamafobia’nın tanımını yapan Booth, konu ile ilgili öğrencilerin görüşlerini dinledi. HKÜ öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği derste ders içeriğinden de bahseden LaurenBooth; “İslamofobia, Avrupalılar gözünden İslam, Arap Dünyası ve Media gözünden İslam” konuları çerçevesinde ders işleyeceğini belirtti. 

LaurenBooth kimdir?

1967 yılında Londra’da dünyaya gelen ve Kuzey Londra’da büyüyen LaurenBooth, 1997’de ilk olarak gazeteci olarak işe başladı. 2006 yılında Filistin’e bir yardımda bulunarak ilk kez İslam dünyasıyla yakınlaştı. 2008’e kadar İslam ile ilgili çeşitli çalışmalar yaparak ülkesi İngiltere’de Filistin’in sorunlarını ve devamında İslam dünyasının sorunlarını dile getirdi. Yürüttüğü aktiviteler itibariyle Müslüman dünyaya daha da yakınlaşan LaurenBooth, 2010 yılında İslamı seçerek Müslüman oldu.

LAUREN BOOTH HKÜ EĞİTİM DERS GAZİANTEP MİLLİ EĞİTİM YÖK
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Yazar ve Senarist Tarık Tufan Şanlıurfa İYC’de
Yazar ve Senarist Tarık Tufan Şanlıurfa İYC’de
şanlıurfa urfa