Advert
Advert

Başsavcı Doğan Ceza İnfaz Kurumlarını Denetledi

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, ceza infaz kurumlarını denetleyerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. İlk olarak Şanlıurfa E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna giden Başsavcı Doğan’a, ceza infaz kurumlarından sorumlu Cumhuriyet Savcısı Alper UĞURER’de eşlik etti. Ardından Şanlıurfa Açık ile 1 ve 2 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumlarında incelemelerde bulunan Başsavcı Doğan, personel ve hükümlülerle de görüştü. Hükümlü, tutuklu ve personellerin taleplerini dinleyen Başsavcı Doğan, kadın ve çocuk mahkum koğuşları, çocuk oyun alanları, kreş, tutuklu ve hükümlülerin yaşam alanları, ziyaretçi kabulünün yapıldığı görüşme odaları ile sağlık hizmetlerinin yerine getirildiği revirleri yakından inceledi.

Başsavcı Doğan Ceza İnfaz Kurumlarını Denetledi
Başsavcı Doğan Ceza İnfaz Kurumlarını Denetledi Admin
Bu içerik 621 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

PERSONELLERLE YEMEK YEDİ

Ceza İnfaz Kurumu personelleri ile birlikte öğle yemeği yiyen Doğan, 2012 yılında yaşanan yangın olayının bir benzerinin yaşanmaması için çok dikkatli olunması gerektiğini belirterek: “Bu tür üzücü olayların tekrarlanmaması için tedbirlerimizi artıracağız. Şanlıurfa böyle bir acıyı kaldıramaz. Üzerimizdeki sorumluluğun bilincinde olmalıyız. Göreviniz sırasında gereken dikkat ve özeni göstereceğinize inanıyorum. Ceza İnfaz Kurumları kamu gücünün en sıkı uygulandığı yerlerdir. Dolayısıyla herkesin işini hukuka, kurallara, ahlaka ve vicdana uygun bir şekilde yapması gerekir. Personellerin mahkumlara kötü muamelede bulunmaları gibi bir iddiayı artık duymak bile istemeyiz. Bu tür algıların oluşmasının önüne geçeceğiz. Geçmişten gelen bazı kötü izleri silmek için çaba göstermelisiniz. Bunun için insani ve vicdani açıdan milli ve manevi değerlerimiz doğrultusunda  hareket edeceğiz. Bizlerde elimizden geldiğince bunun takipçisi olacağız. Bugüne kadar büyük bir özveri ile çalışan arkadaşlarımızı tebrik ediyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Bu vesileyle ebediyete intikal eden mesai arkadaşlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

EĞİTİM FAALİYETLERİNİN ÖNEMİ

Çocukların anne eksikliğini hissetmemeleri, oyun alanlarında kaliteli zaman geçirebilmelerine büyük önem verdiklerini sözlerine ekleyen Başsavcı Doğan; “Tutuklu ve hükümlülerin sağlık problemleriyle ilgili tedavilerinin zamanında yerine getirilmesi ve her türlü tedbirin alınması konusundaki talimatlarımızı ilettik. Bu konuda bir aksaklık yaşanmaması için büyük çaba harcıyoruz. Ayrıca hükümlülerimizin eğitim ve kültürel faaliyetlere katılımlarının sağlanması, bundan sonraki yaşamlarında topluma yararlı birer birey olabilmeleri için yapılacak çalışmalara ağırlık verilmesi öncelikli hedeflerimizden.  Hükümlüler burada cezalarını infaz ederken, bundan sonraki yaşamlarının da alt yapısını hazırlayarak, onlara ileride huzur ve refah içerisinde yaşayabilecekleri bir yol haritası çizmelerine yardımcı olmak istiyoruz” diye konuştu. 

şanlıurfa başsavcı haberi urfa
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
şanlıurfa urfa