Advert
Advert

Kurumları Kendi Çalışanlarının Siber Saldırısından Koruyacak Bir Proje Geliştirdi

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVESİTESİ ÖĞRENCİSİ BİLAL NEBİ GÖRGÜN’E TÜBİTAK’TAN DESTEK

Kurumları Kendi Çalışanlarının Siber Saldırısından Koruyacak Bir Proje Geliştirdi
Kurumları Kendi Çalışanlarının Siber Saldırısından Koruyacak Bir Proje Geliştirdi Admin
Bu içerik 754 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İstanbul Şehir Üniversitesi Bilgi Güvenliği Mühendisliği Yüksek Lisans Öğrencisi Bilal Nebi Görgün, kurum ve kuruluşları çalışanlarının potansiyel siber saldırılarından koruyan siber güvenlik programı projesi ile TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermayesi Destek Programı BİGG’den 150 bin TL’lik geri ödemesiz hibe desteği almaya hak kazandı.

İstanbul Şehir Üniversitesi Bilgi Güvenliği Mühendisliği Yüksek Lisans Öğrencisi Bilal Nebi Görgün’ün geliştirdiği siber güvenlik programı, yenilikçi iş fikirlerini karşılıksız destekleyen TÜBİTAK’ın desteğini aldı. Görgün, TÜBİTAK’ın 1512 Teknogirişim Sermayesi Destek Programı BİGG seçilen projesiyle 150 bin TL’lik geri ödemesiz hibe almaya hak kazandı.

Program kurumları çalışanların potansiyel siber saldırı tehdidine karşı koruyor

Geliştirdiği programın siber güvenlik alanında piyasadaki büyük bir eksikliği kapatacağını belirten Görgün, “Siber güvenlik alanında yapılan araştırmalar, kurumlar için en büyük tehdidin içeride çalışan kullanıcılar olduğunu ortaya koyuyor. Kurumlar, dışarıdan gelen saldırılara karşı kendilerini korurken, sistemin içindeki kullanıcılara karşı büyük ölçüde korumasız kalıyorlar. Bu soruna hizmet edecek bir program ihtiyacı olduğunu tespit ettik. Geliştirdiğimiz siber güvenlik programının piyasada bu açığı kapatacağını düşünüyoruz. 3400 proje arasından seçilen 206 proje arasında yer alınca şirketimi kurmak için çalışmalara başladım” dedi.

 

 

 

istanbul ankara izmir bursa adana gaziatep haber
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARAKUCAK Regaib Kandili Mesajı yayımladı
KARAKUCAK Regaib Kandili Mesajı yayımladı
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
şanlıurfa urfa