Advert
Advert

GSM, internet, telsiz, kablolu tv sözleşmelerinde e-imza kolaylığı

Tüketiciler elektronik haberleşme sözleşmelerini e-imza ile yapabilecekler

GSM, internet, telsiz, kablolu tv sözleşmelerinde e-imza kolaylığı
GSM, internet, telsiz, kablolu tv sözleşmelerinde e-imza kolaylığı Admin
Bu içerik 857 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GSM, ev telefonu, internet, kablolu tv, paralı tv kanalları, telsiz gibi elektronik haberleşme araçlarını kullanan tüketicilerin sözleşmelerini e-imza ile yapabilecekleri yönünde önemli bir adım atıldığını belirten E-Tugra EBG A.Ş. Kurumsal Satış ve Pazarlama Yöneticisi Zeliha Arkcı; “Tüketiciler aboneliklerini işletmeci ofis veya bayilerinde tablet ya da bilgisayar ekranında elektronik kalemle imzalayarak elektronik ortamda gerçekleştirebilecekler” dedi.

 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ’nca hazırlanan “Elektronik Haberleşme Sektörüne İlişkin Tüketici Hakları Yönetmeliği”nin 28 Ekim 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandığını hatırlatan E-Tugra EBG A.Ş. Kurumsal Satış ve Pazarlama Yöneticisi Zeliha Arkcı; Yönetmeliğin e-imza sektörünün büyümesine önemli katkı sunacağının altını çizdi. Yönetmeliğin bazı maddelerinin yayımlandığı tarihte yürürlüğe girdiğini, tamamının 28 Nisan 2018’de yürürlüğe gireceğini açıklayan Arkcı, konu hakkında şu bilgiyi verdi:

 

“Tüketicinin sözleşme güvenliğini sağlayacak, elle atılan imza ile kağıt ortamında kurulan sözleşme süreçlerindeki riskleri azaltacak ve abonelik süreçlerini hızlandıracak bu yönetmelik, e-imza sektörünün büyümesini de katkı sunacak. E- imza pazarı sürekli bir büyüme trendi içinde. Bu yılın ilk çeyreğinde 2 milyon 379 bin 490 olan toplam kullanıcı sayısı ikinci çeyrekte yüzde 4.8 artışla 2 milyon 493 bin 101’e ulaştı. BTK’nın hazırladığı yönetmelik aşama aşama devreye sokulacağı için, yani muhtemelen önce belirli bir rakamın üzerindeki faturaya sahip abonelerden başlanacağı için hiç şüphesiz e-imza pazarında süreğen bir büyüme görülecek kanaatindeyim.”

 

Dijitalleşmenin ekonomiye katkısı 6 milyar lirayı geçti

Devletin dijitalleşme sürecine E-Tugra olarak e-imza, SSL, KEP ve zaman damgası ürünleriyle katkıda bulunduklarını; Türkiye genelinde 25 ilde 55’ten fazla şube ve kayıt birimi ile hizmet verdiklerini belirten E-Tugra EBG A.Ş. Kurumsal Satış ve Pazarlama Yöneticisi Zeliha Arkcı; “2005 yılında başlatılan devletin dijitalleşme süreci sağlıktan eğitime her alanda uygulamaya kondu. E-devlet kullanıcı sayısı 34 milyonu buldu. Bugüne kadar Türkiye’de yapılan çalışmalar sonucunda milli gelir üzerinden 6 milyar lirayı aşan bir yük kaldırıldı” dedi.

gsm internet haberi
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
şanlıurfa urfa