Advert
Advert

SU ÜRÜNLERİNİN SESSİZ ÇIĞLIKLAR

Bizler her zaman haksızlıklara uğramış Su Ürünleri Mühendisleriyiz.

SU ÜRÜNLERİNİN SESSİZ ÇIĞLIKLAR
SU ÜRÜNLERİNİN SESSİZ ÇIĞLIKLAR Admin
Bu içerik 1684 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Su Ürünleri Mühendisleri her zaman görmezden gelinmiş,her zaman haksızlığa uğramıştır.Sn Bakanımız Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba'ya aşağıdaki sorulamızı iletmeniz hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

 

 

1. Su ürünleri mühendisleri için 2017 yılında 90 civarı kadro açıldı sizce bu sayı ile su ürünleri teftişi yapilabilir mi?

 

2. Su ürünleri mühendisleri kendi mesleklerine sahip cıkmaya hazır bunlarin alimlarini tekrar gözden gecirmemiz gerekiyor ve teşfiklerde olan usulsuzluklerin tespiti için görevi gercek sahiplerine verme zamanı gelmedimi?

 

Su ürünleri konusunda yeterince bilinclimiyiz. Su ürünlerini ne kadar iyi tanıyoruz. Bunun için bizlerin ne yapması gerekiyor?

Iç olsun denizlerimizde olsun fazla avciliga dur demek icin neler yapmaliyiz?

 

3. Sahil illerinde ilçelerinde olsun yeteri su ürünleri mühendisi bulunuyormu? Bunun araştırılmasını hatta su ürünleri muhendislerinin neden istihdam etmesi gerektiğini araştırmanız gerekmiyor mu?

 

4. 43 tane su ürünleri bölge müdürlükleri açıldı. Su ürünleri mühendisi istihdamını saglamadıysanız. Kimlerin istihdam ettiklerini buralar da neler yaptığını arastirmanizi istiyoruz

 

5. Devlet su işleri müdürlükleri yakın zamanda 1 tane su ürünleri mühendisi alımı yaptı. Soruyorum sizlere bu kadar mezunu olan bölümün işini kimlere yaptirıyorsunuz.

Akdeniz su ürünleri araştırma bölge müdürlüğü 1 kişilik alim yapti. Soruyorum sizlere 1 kisi hem dalgic hem kaptan hem vinc operatörü olabilir mi. Bunu Türkiye’de yapmaya devam edersek işsizlik azalırmi diye sizlere soruyorum.

6-Balıkçılık teknolojisi mühendisleri,Su ürünleri mühendisleri olarak, 2018 de ne kadar istihdam yapacaksınız bunu öğrenmek istiyoruz.

7-Bizim yapacağımız işleri başka meslek gruplarının yapmaması adına bu duruma bir dur diyecek misiniz?

8- 4 yıl okuyup,maddi manevi emek harcayıp  işsiz kalacaksak bu fakülteler niçin varlar?

 

GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞINA 2018 OCAK AYINDA TOPLAM 3500 ATAMA İSTİYORUZ

gıda muhendisleri su örünleri urfa haber
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tt     2017-11-08 Sirf universite ortami gormek icin bu bolumu tercih edip yata yata mezun olduniz. Size ne yapilsa mustehaktir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa