Advert
Advert

Heşdi Şabi: Kürt güçlerine izin vermiyor

Erbil (Rûdaw) - Heşdi Şabi'nin, büyük bir bölümü Kürtlerden oluşan Irak Cumhurbaşkanlığı'na bağlı birliğin Tuzhurmatu'ya girmesine izin vermeyeceği bildirildi.

Heşdi Şabi: Kürt güçlerine izin vermiyor
Heşdi Şabi: Kürt güçlerine izin vermiyor Admin
Bu içerik 589 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Heşdi Şabi güçlerin 17 Ekim'de girdiği Tuzhurmatu güvenliğin sağlanamadığı ifade ediliyor. Söz konusu güçleri Kürtlere ait yüzlerce evleri yağmadı ve kundakladı, bazılarını da patlatarak tahrip etti. Heşdi Şabi'nin tehditlerinden dolayı 10 binlerce Kürt ailesi kenti terk etmek zorunda kaldı.

 

Güvenliği sağlamak amacıyla Tuzhurmatu'ya büyük bir bölümü Kürtlerde oluşan Tuzhurmatu'ya Irak Cumhurbaşkanlığı'na bağlı bir birliğin

 

Heşdi Şabi Kuzey Cephesi Sözcüsü Ali Hüseyi, Tuzhurmatu'nun istikrarlı olduğunu ve herhangi bir tehdit söz konusu olmadığını savunarak, “Daha önce de şehit aileler uğruna gösteriler düzenledik. Kürt güçlerinin kente geri gelmesine karşıyız” dedi.

 

Ali Hüseyin, “Kentin güvenliği Federal Polisi ile ordusu tarafından sağlanıyor. Aksi yönde yapılan haberler asılsızdır. Türkmenler Cumhurbaşkanlığı'na bağlı birliğin gelmesine karşıdır” ifadelerini kullandı.

ırfak haşdi şabi haberi
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa