Advert
Advert
Advert

Sağlık ve Yeşil Teknoloji Sektörünün Ticari Hacminde Artış Sağlanacak

Refah düzeyi ile dünyaya örnek olan ülkelerden birisi olan Danimarka’nın Büyükelçisi Svend Olling, Türkiye ve Danimarka arasındaki ikili ticari ilişkileri ve Türkiye’deki hayatını MAG okurları ile paylaştı.

Sağlık ve Yeşil Teknoloji Sektörünün Ticari Hacminde Artış Sağlanacak
Sağlık ve Yeşil Teknoloji Sektörünün Ticari Hacminde Artış Sağlanacak Admin
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

“Amacımız ikili ticari hacmi 5 milyar dolara çıkarmak”

“Ticaret rakamları kavramını terk etmeliyiz”

Türkiye ve Danimarka arasındaki ikili ticari hacmin geçen sene 1,85 milyar dolar olduğunu söyleyen Danimarka Büyükelçisi Svend Olling, “Bu rakamın artması için çalışıyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a güven mektubu sunuş törenimde, birlikte bu konuda bir hedef belirledik. Amacımız bu rakamı 5 milyar dolara çıkarmak ve bu ulaşılabilir bir rakam” dedi. Ticaret rakamları kavramını terk etmemiz gerektiğini belirten Olling, “1.85 milyar dolar sadece ihraç edilen ticari malların tutarı. Yani sadece sınırdan somut olarak geçirdiğimiz malların değeri. Ancak faklı ticaret alanları var. Karşılıklı hizmet alışverişi oluyor; hukuk alanı, nakliye ve birçok farklı şey listede yer alıyor. Bunlar görünen rakamları neredeyse ikiye katlıyor” dedi. Sağlık ve yeşil teknoloji sektörünün ticari hacminde artış sağlanacağının müjdesini veren Svend Olling, bu konular ile ilgili farklı projelerin olduğunu ve çok hevesli olduğunu söyledi.

İlkleri ve yenilikleri okurları ile buluşturan MAG, Jülide Ateş’in kapak yıldızı olduğu Kasım sayısında birbirinden renkli içerikleri, özel röportajları sizlerle buluşuyor. MAG’a www.magdergi.com.tr,DijiMecmua, Turkcell Dergilik ve seçkin kitapçılardan ulaşabilirsiniz.

sağlık yeşil teknoloji ticaret haberi
sanalbasin.com üyesidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit
Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit
Beyoğlu'nda silahlı saldırı 3 yaralı
Beyoğlu'nda silahlı saldırı 3 yaralı