Advert
Advert

Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanımız Su Ürünleri Mühendislerinin Sesini Kulak Verecek Mi?

Bizler her zaman haksızlıklara uğramış Su Ürünleri Mühendisleriyiz.

Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanımız Su Ürünleri Mühendislerinin Sesini Kulak Verecek Mi?
Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanımız Su Ürünleri Mühendislerinin Sesini Kulak Verecek Mi? Admin
Bu içerik 608 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Su Ürünleri Mühendisleri her zaman görmezden gelinmiş,her zaman haksızlığa uğramıştır.Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve  Orman ve Su İşleri Bakanı Sn Veysel Eroğlu'na aşağıdaki sorulamızı iletmeniz hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

1. Su ürünleri mühendisleri için 2017 yılında 90 civarı kadro açıldı sizce bu sayı ile su ürünleri teftişi ve teşviki yapılabilir mi?

2. Su ürünleri mühendisleri kendi mesleklerine sahip çıkmaya hazır bunların alımlarını tekrar gözden geçirmeniz gerekiyor ve teftişlerde olan usulsüzlüklerin tespiti için görevi gerçek sahiplerine verme zamanı gelmedi mi?
Su ürünleri konusunda yeterince bilinçlimiyiz. Su ürünlerini ne kadar iyi tanıyoruz. Bunun için bizlerin ne yapması gerekiyor?

3. Sahil illerinde ilçelerinde olsun yeteri su ürünleri mühendisi bulunuyor mu? Bunun araştırılmasını hatta su ürünleri mühendislerinin neden istihdam edilmesi gerektiğini araştırmanız gerekmiyor mu?

4. 43 tane su ürünleri bölge müdürlükleri açıldı. Su ürünleri mühendisi istihdamını sağlamadıysanız kimlerin istihdam ettiklerini buralar da neler yaptığını araştırmanızı istiyoruz.

5. Devlet su işleri müdürlükleri yakın zamanda 1 tane su ürünleri mühendisi alımı yaptı. Soruyorum sizlere bu kadar mezunu olan bölümün işini kimlere yaptırıyorsunuz.
Akdeniz su ürünleri araştırma bölge müdürlüğü 1 kişilik alim yaptı. Soruyorum sizlere 1 kisi hem dalgıç hem kaptan hem vinç operatörü olabilir mi? Bunu Türkiye’de yapmaya devam edersek işsizlik azalır mı diye sizlere soruyorum.

6-Balıkçılık teknolojisi mühendisleri,Su ürünleri mühendisleri olarak, 2018 de ne kadar istihdam yapacaksınız bunu öğrenmek istiyoruz.

 

7- Bizim yapacağımız işleri maalesef başka meslek grupları yapmaktadır.Bu haksızlıklara dur diyecek misiniz?

 

8- Orman ve Su İşleri Bakanlığı Su Ürünleri Mühendisi alımı yerine başka meslek gruplarından alım yapmaktadır.Su Ürünleri Mühendisleri'nin sesini sn bakanımız ne zaman duyacak?

 

9- 4 yıl emek verip,maddi ve manevi kayıplarımız ne olacak?Ayrıca alım yapılmayacaksa bizlerin seslerine kulak verilmeyecekse Su Ürünleri Fakülteleri neden var? Kapatılsa daha iyi olmaz mı?En azından bizden sonra gelen mezunlar işsiz kalmasınlar,maddi ve manevi sıkıntı çekmesinler.

 

10- Mesleğimizi seviyoruz ancak ne kamuda ne de özel sektörde  su Ürünleri Mühendislerinin yeri malesef yok.Mesleğimiz ile ilgili çalışma yapılacak mı?Kısıtlı olan yetkilerimiz verilecek mi?

 

SU ÜRÜNLERİ MUHENDİSLERİ HABERİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TSK:açıkladı  2 asker şehit, 1 asker yaralı
TSK:açıkladı 2 asker şehit, 1 asker yaralı
Helikopter düştü: 13 ölü, 15 yaralı
Helikopter düştü: 13 ölü, 15 yaralı
şanlıurfa urfa