Advert
Advert
Advert

MÜZE GİBİ DERNEK

2008 yılından bu yana Şanlıurfa’da Şairler ve Bestekarlar Derneği başkanlığı yapan Müslüm DİŞİKIRIK Halep çarşısındaki Dernek binasında bugüne kadar 300’e yakın şair ve bestekarların portrelerini, beste, plak ve şarkılarını teşhir ettiklerini ifade ederek burası “Şanlıurfalı Şair ve Bestekarlar müzesidir” dedi.

MÜZE GİBİ DERNEK
MÜZE GİBİ DERNEK Admin
Advert

Kendisinin de yıllardan beri bir bağlama çaldığını ve Şanlıurfa mûsikisi’nin hayranı olduğunu söyleyen Müslüm DİŞİKIRIK sanat uğruna gözlerini dahi feda ettiğini söyledi.

 

         Dernek binasında kendisini ziyaret eden UYGAD Güneydoğu Bölge Temsilcisi M. Sıtkı ALOĞLU “Müslüm usta dernek binasını bir sanatçılar müzesi olarak tanzim etmiş fakat ne yazık ki yerel idareler ve kültür daireleri Müslüm ustanın arşivinden yeteri kadar istifade etmemekteler, böyle değerli bir ustayı biz de UYGAD çatısı altında çalışmaya davet ettik” dedi.

 

          Şairler ve bestekarlar dernek başkanı Müslüm  DİŞİKIRIK “Sıtkı bey eski bir arkadaşımız Sıtkı bey ve UYGAD üyelerinin bizi ziyaretinden ziyadesiyle mutlu olduk, davetine icabet edeceğiz” dedi.

 

M.Sıtkı ALOĞLU

müze gibi dernek urfa şanlıurfa
sanalbasin.com üyesidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İyi Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray’dan “büyüme” açıklaması:
İyi Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray’dan “büyüme” açıklaması:
Cumhurbaşkanı Erdoğan Mahmut Abbas'ı kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Mahmut Abbas'ı kabul etti