Advert
Advert

MÜZE GİBİ DERNEK

2008 yılından bu yana Şanlıurfa’da Şairler ve Bestekarlar Derneği başkanlığı yapan Müslüm DİŞİKIRIK Halep çarşısındaki Dernek binasında bugüne kadar 300’e yakın şair ve bestekarların portrelerini, beste, plak ve şarkılarını teşhir ettiklerini ifade ederek burası “Şanlıurfalı Şair ve Bestekarlar müzesidir” dedi.

MÜZE GİBİ DERNEK
MÜZE GİBİ DERNEK Admin
Bu içerik 569 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kendisinin de yıllardan beri bir bağlama çaldığını ve Şanlıurfa mûsikisi’nin hayranı olduğunu söyleyen Müslüm DİŞİKIRIK sanat uğruna gözlerini dahi feda ettiğini söyledi.

 

         Dernek binasında kendisini ziyaret eden UYGAD Güneydoğu Bölge Temsilcisi M. Sıtkı ALOĞLU “Müslüm usta dernek binasını bir sanatçılar müzesi olarak tanzim etmiş fakat ne yazık ki yerel idareler ve kültür daireleri Müslüm ustanın arşivinden yeteri kadar istifade etmemekteler, böyle değerli bir ustayı biz de UYGAD çatısı altında çalışmaya davet ettik” dedi.

 

          Şairler ve bestekarlar dernek başkanı Müslüm  DİŞİKIRIK “Sıtkı bey eski bir arkadaşımız Sıtkı bey ve UYGAD üyelerinin bizi ziyaretinden ziyadesiyle mutlu olduk, davetine icabet edeceğiz” dedi.

 

M.Sıtkı ALOĞLU

müze gibi dernek urfa şanlıurfa
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 150 dükkanın bulunduğu çarşıda yangın
150 dükkanın bulunduğu çarşıda yangın
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
şanlıurfa urfa