Advert
Advert

Türkiye, Esad ile görüşmeleri başlatabilir?

Soçi zirvesinin ardından Türkiye’nin Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile iletişime geçebileceğini belirten Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (KAFKASSAM) Başkanı Dr. Hasan Oktay, Ankara’nın PYD duruşunun değişmez kalacağını kaydetti.

Türkiye, Esad ile görüşmeleri başlatabilir?
Türkiye, Esad ile görüşmeleri başlatabilir? Admin
Bu içerik 879 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oktay, Rusya-Türkiye-İran'ın Soçi'de gerçekleştirdiği Suriye zirvesinden sonra Türkiye’nin, Esad'ın ülkedeki geleceğindeki varlığını kabul ettiği bir tablonun ortaya çıktığını belirtti. Oktay, Ankara'nın Suriye'de toprak bütünlüğünü destekleyerek Suriye Ulusal Diyalog Kongresi görüşmelerinde PYD’nin de hiçbir statü almamasında ısrarcı olacağını ifade etti.

 

KAFKASSAM Başkanı, Rusya ve ABD’nin PYD konusunda anlaşmaya varsa bile Türkiye’nin bunu kabul etmeyeceğini ve terörle mücadele sorununu, yakında başlayabilecek Esad ile ikili

 

görüşmelerde çözmeye çalışacağını dile getirdi.

 

TÜRK-RUS İLİŞKİLERİNİ ETKİLEMEYECEK

 

Sputnik'e Soçi zirvesi sonuçlarını değerlendiren Oktay, Suriye konusunda Ankara ve Moskova arasında olan görüş ayrılığının Rus-Türk ilişkilerini etkilemeyeceğini vurguladı.

 

Dr. Hasan Oktay, Türkiye için olduğu kadar Rusya için de terörle mücadelenin önemli olduğunu belirterek, Ankara için önceliğin IŞİD ve diğer terör örgütlerinin saldırılarını önlemek olduğunu kaydetti.

Türkiye Esad ile görüşmeleri başlatabilir
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
adalet     2017-11-25 şaka gibi...yine kandırıldın mı? ülkeyi deneme yanılma yoluyla yönetiyorlar...4 milyon suriyeli bize boşuna girmiş oldu.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Yazar ve Senarist Tarık Tufan Şanlıurfa İYC’de
Yazar ve Senarist Tarık Tufan Şanlıurfa İYC’de
şanlıurfa urfa