Advert
Advert

Hakan Şükür, Yavuz Sultan Selim'in kaftanını çalmaya kalkışmış! Darbe başarılı olsaydı...

UTGAM Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Yılmaz, Fetullahçı Terör Örgütü'nün Türkçe olimpiyatlarını kara para aklama mekanizması olarak kullandığını söyledi. Firari FETÖ'cü hain Hakan Şükür'ün Yavuz Sultan Selim'in kaftanını çalmaya kalkıştığı ortaya çıktı.

Hakan Şükür, Yavuz Sultan Selim'in kaftanını çalmaya kalkışmış! Darbe başarılı olsaydı...
Hakan Şükür, Yavuz Sultan Selim'in kaftanını çalmaya kalkışmış! Darbe başarılı olsaydı... Admin
Bu içerik 824 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hakan Şükür, Yavuz Sultan Selim'in kaftanını çalmaya kalkışmış! Darbe başarılı olsaydı...

Hakan Şükür, Yavuz Sultan Selim'in kaftanını çalmaya kalkışmış! Darbe başarılı olsaydı...

Polis Akademisi Uluslararası Terörizm ve Güvenlik Araştırmaları Merkezi (UTGAM) Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Levent Yılmaz, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkçe olimpiyatlarını kara para aklama mekanizması olarak kullandığını söyledi.

 

UTGAM tarafından düzenlenen "Uluslararası Bir Tehdit Olarak FETÖ" temalı "2'nci Uluslararası Güvenlik Sempozyumu", Antalya'da bir otelde sürüyor.

 

Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak'ın moderatörlüğünde, UTGAM Müdür Yardımcısı Yılmaz, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi 

 

Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, gazeteci Nedim Şener, Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ramazan Dinç'in katılımıyla panel düzenlendi.

 

Polis Akademisinin yaptığı FETÖ çalıştayının sonucunda hazırlanan "Yeni Nesil Terör: FETÖ'nün Analizi" başlıklı raporun sunumunu gerçekleştiren Mehmet Levent Yılmaz, ulaştıkları ilginç sonuçları açıkladı.

 

Yılmaz, FETÖ'nün, örgüt üyesi olmayan herkesin risk altında olduğu algısını oluşturduğunu, kişinin görevinde ne kadar başarılı olursa olsun bir üst makama geçebilmesinin risk altında olduğunu söyledi.

 

 FETÖ'den yargılanan hakimden şok ifadeler

SOHBET TOPLANTILARINDA BEYİNLER YIKANDI

 

Temelde "ben", "biz" ve "onlar" vurgusunun olduğuna dikkati çeken Yrd. Doç. Dr. Yılmaz, bireyin sahip olduğu değerlerin tamamının "biz" vurgusunun içerisinde yok edildiğini, sohbet toplantılarında beyinlerin yıkanarak, örgütün değerlerinin empoze edildiğini bildirdi.

 

Orgeneral, genel müdür, müsteşar gibi kavramların örgüt içeresinde bir değerinin olmadığına işaret eden Yılmaz, örgütün temel hareket noktalarından birisinin psikolojik kontrolü sağlama olduğunu ifade etti.

 

Örgüt üyelerinin toplumda kendilerini gizlediklerini, örgüt lideri talimat verdiği zaman aktif hale gelebildiğini aktaran Mehmet Levent Yılmaz, "Örneğin Rusya'nın Ankara Büyükelçisinin öldürülmesi olayındaki gibi. Yıllarca saklanmış, hakkında malumat yok ama örgüt üyesi, talimat geldiği anda bir ülkenin büyükelçisini bir, iki metre mesafeye kadar yaklaşıp öldürebilecek kadar da cani bir organizasyonla karşı karşıyayız." diye konuştu.

 

Örgütte mehdilikten kainat imamlığına uzanan süreç olduğunu vurgulayan Yılmaz, FETÖ kapsamında cezaevinde bulunanlara "Rüyamda Peygamber Efendimizi gördüm" mesajının götürüldüğünü aktardı.

 

"DARBE BAŞARILI OLSAYDI FETÖ'NÜN BAŞI KAFTANI GİYEREK TÜRKİYE'YE DÖNECEKTİ"

 

Yavuz Sultan Selim'in kaftanını Hakan Şükür'ün Türkiye'den çalıp Amerika'ya götürmeye çalıştığını dile getiren 

 

Yrd. Doç. Dr. Yılmaz, "Yavuz Sultan Selim'in önemi, Türk ve İslam tarihinde halifeliği Osmanlı'ya yeniden kazandıran padişahtır. Eğer örgüt 15 Temmuz'da başarılı olup, kaftan çalınıp ulaştırılsaydı, FETÖ'nün başı kaftanı giyerek, Türkiye'ye döneceği yönünde ciddi şüpheler var." dedi.

 

"ÖRGÜTÜN ÇIKARLARI İÇİN KATALOG EVLİLİĞİ YAPILIYOR"

 

Dinin örgütte araç olarak kullandığına işaret eden Yılmaz, şöyle devam etti:

 

"Sınav sorusu çalmak, son derece günlük hayatın parçası gibi. Katalog evlilikler var, aile yapısını ortadan kaldırmaya yönelik. Erkek ve kadın katalogları var, örgüt liderlerinin talimatıyla evlendiriliyor. Savcı-emniyet müdürü, hakim-hakime, kaymakam başka mülki idare amiriyle evlendiriliyor. Örgütün çıkarları için katalog evliliği yapıldığını görüyoruz. Ahlak ve namus anlayışıyla bağdaşmayan yapı. Örgütün bazı hanımefendileri şantaj amaçlı kullandığını görüyoruz. Üst düzey yöneticilere bazı kadınların şantaj amacıyla yönlendirildiğini görüyoruz. Bir maske olarak kullandıkları Türkçe olimpiyatları var. Sözde 'dünyaya Türkçe öğretiyoruz' gibi anlayışla yola çıkıyor. Örgüt dini anlayışı Müslüman coğrafyada kullanmış, Türkçe olimpiyatları da Türk coğrafyada, Orta Asya'da kullanıp kendisine eleman devşirip, o ülkelerde kendine meşruiyet kazanmaya çalışıyor. Türkçe olimpiyatları için yabancı ülkelerden gelen öğrencilerin çantalarına dolarların yüklenip, o ülkelere geri gönderildiğini görüyorsunuz. Yani bu da bir kara para aklama mekanizması."

 

FETÖ'nün "gül suyu" kullandığı bir taktiği olduğuna da değinen Mehmet Levent Yılmaz, FETÖ elebaşı olmadığı halde namaz kılınan yerlerde Gülen için de seccade serilip ruhunun geldiğine inanıldığını, ayakkabılara da gizlice gül suyu sıkıldığını belirtti.

Hakan Şükür Yavuz Sultan Selim'in kaftanını çalmaya kalkışmış! Darbe
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 150 dükkanın bulunduğu çarşıda yangın
150 dükkanın bulunduğu çarşıda yangın
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
şanlıurfa urfa