Advert
Advert

YILMAZTEKİN MEVLİD GECEMİZ MÜBAREK OLSUN

Âlemlere rahmet olarak gönderilen kutlu Nebi Hz. Muhammed’in (s.a.s.) dünyaya teşriflerinin 1446’ncı sene-i devriyesini idrak ediyoruz.

YILMAZTEKİN MEVLİD GECEMİZ MÜBAREK OLSUN
YILMAZTEKİN MEVLİD GECEMİZ MÜBAREK OLSUN Admin
Bu içerik 545 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mevlid-i Nebi ile şereflenen yeryüzü,ne daha önce, ne de daha sonra böylesine büyük bir mucize ve sevinci yaşamadığı/yaşayamayacağı bilinciyle lisan-ı hal ile saygısını arz ederken, küfrün karanlığında can çekişen insanlık, tanıklık ettiği nur ile asr-ı saadete evriliyordu.

Sevgi, saygı, adalet, merhamet, sabır ve metanet sembolü rahmet elçisi, bütün sorunlara karşı göstermiş olduğu feraset ile kulluk dersi verirken, hiçbir dünya menfaati karşısında eğilmeyen dik duruşu ile de müslümanın sahip olması gereken vakarlı duruşa vurgu yapıyordu.

Dünyada artan kan ve gözyaşının tahammül sınırlarını çoktan aştığı bir dönemde,âlemler efendisinin rehberliği ve telkinlerine olan muhtaçlığımız, toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametine olan hasretimiz daha güçlü bir şekilde kendini hissettirmekte.

İslamiyet ve terörü birlikte anarak islamofobinin geniş bir alanda dolaşımı için zemin yaratmaya kalkanlar bilmelidir ki, İslamiyet sevgi ve barış dinidir. İslamiyeti bir korku nesnesi olarak pazarlamaya kalkanlar, kalpleri Kur-an’ı Kerim’in nurundan mahrum, âlemler efendisinin rehberliğinden bigâne kifayetsizlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Şanlıurfa’lıhemşehrilerim ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başta olmak üzere, tüm İslam aleminin mübarek Mevlidgecesini tebrik ediyor, bu mukaddes gecenin tüm insanlığa barış ve huzurun vesilesi olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

 

KEMALLETTİN YILMAZ TEKİN MEVLİD KANDIL MESAJI HABERİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
Suriye ordusu yarın Efrin’e asker gönderecek”
Suriye ordusu yarın Efrin’e asker gönderecek”
şanlıurfa urfa