Advert
Advert

Sökmen 'den Mevlid Kandili Mesajı

Akparti İstanbul 25 Dönem Milletvekili Aday Adayı Eğitimci Ali Sökmen, Mevlid Kandili ile ilgili mesaj yayımladı.

Sökmen 'den Mevlid Kandili Mesajı
Sökmen 'den Mevlid Kandili Mesajı Admin
Bu içerik 640 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABDULLAH YİĞİT-İSTANBUL


Akparti   İstanbul  25 Dönem Milletvekili Aday Adayı Eğitimci  Ali Sökmen, Mevlid Kandili ile ilgili mesaj yayımladı.
Sökmen   mesajında şu ifadelere yer verdi: 29 Kasım Çarşamba gününü, 30 Kasım Perşembe gününe bağlayan gece, Mevlid Kandili’ni idrak etmiş olacağız.
Yüce Allah'ın C.C ilahi mesajlarını insanlığa iletmek üzere gönderdiği peygamberler halkasının son ve en önemli temsilcisi olan Yüce Peygamberimiz, Hz. Muhammed'in (SAV) doğumu tarihin akışını değiştiren kutlu bir olaydır.
Peygamber Efendimizin  getirmiş olduğu ilahi mesajı anlamak, ortaya koymuş olduğu eşsiz örnek ahlâkını özümsemek, ona duyulan engin ve içten sevgiyi gönüllerden sözlere ve toplumsal bilince aktarmak düşüncesiyle asırlardır onun dünyaya gelişini Mevlid Kandili olarak kutluyoruz.
 O’nu sevmek ve örnek almak;  sünnetinin ve sîretinin bütün yönleriyle tanınması, insanlığın huzur ve mutluluğu için yaptığı çağrının güncelleştirilerek hayatımıza yansıtılması, güzel ahlâkının ve öğretilerinin davranışlarımızın mihveri ve rehberi yapılmasıdır. Mevlid Kandili, Yüce Peygamberimizin bizlere sunduğu bütün değerleri ve yol gösterici öğütlerini anlama ve bu anlayışla yaşama ve yenilenme zamanıdır. 
Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin barış, huzur ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını diliyor; Bu duygu ve düşüncelerle  Mevlid Kandili’nin Tüm İnsanlığa barış ve adalet, Aziz Milletimize ve Tüm İslam Âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

 

Sökmen 'den Mevlid Kandili Mesajı ALİ SÖKMEN MEVLİD KANDİLİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa