Advert
Advert

ŞUSKİ ULUSLARARASI AKREDİTASYON ÇALIŞMASINA BAŞLADI

Şanlıurfalılara en kaliteli su hizmetini vermek için her alanda çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, TÜRKAK 17025 Laboratuar Akreditasyon standardı için çalışmalarına başladı. Su değerlerinin önemine değinen Başkan Çiftçi: " İçme ve Atık su laboratuarımızı ulusal ve uluslararası kalitesine getiriyoruz" dedi.

ŞUSKİ ULUSLARARASI AKREDİTASYON ÇALIŞMASINA BAŞLADI
ŞUSKİ ULUSLARARASI AKREDİTASYON ÇALIŞMASINA BAŞLADI Admin
Bu içerik 576 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaliteliye önem verdiklerini belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi: "SUSKİ Genel Müdürlüğümüz Arıtma Tesisleri Daire Başkanlığına bağlı Su Kalite Kontrol Laboratuar şube müdürlüğümüz tarafından yürütülen TÜRKAK 17025 Laboratuar Akreditasyon denetimi kapanış toplantısını gerçekleştirdik. Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ) bağlı Arıtma Tesisleri Daire Başkanlığımızın Su Kalite Kontrol ve Laboratuar Şube Müdürlüğümüzün tarafından yürütülen TÜRKAK 17025 Laboratuar Akreditasyon kurumuna belgelendirme müracaat ettiler. Dört parametreden müracaat gerçekleşti. Atık su ve İçme suyu için müracaata bulunmuştuk. TÜRKAK'dan gelen Başdenetçi ve denetçiler laboratuarımızda gerekli analizleri yaptılar. Bize bağlı laboratuarlarda gerek kimyasal oksijen içeriği anlamında, sudaki iyon miktarı, askıda katı madde ve PH değerleri açısından incelenilip, analizleri yapılan konuların raporları ibraz edilecektir. Bu raporlar neticesinde laboratuarımız akredite edildikten sonra hem ulusal hem de uluslararası geçerliliği olacaktır. Bu çalışma bölgemiz için önemlidir. Bu analizlerin hem atık su hem de içme suyu alanında yapılması lazımdır. Denetimleri önemsiyoruz. Akreditasyon ŞUSKİ Arıtma Tesisleri Daire Başkanlığımız Su Kalite Kontrol ve Laboratuar Şube Müdürlüğümüzün çalışmalarına artı değer katacaktır. Her şey kalite ile başlar. Kalite belgesine ulaşmak önemlidir. Atılan adımları olumlu örüyorum" diyerek emeği geçenleri gayretlerinden dolayı kutladı.

 

Yapılan toplantının ardından Başkan Çiftçi, TÜRKAK 17025 Laboratuar Akreditasyon denetim komisyon üyeleri, ŞUSKİ Genel Müdürü Hamdi Us ve ŞUSKİ yetkilileri ile saha incelemesinde bulundu.

ŞUSKİ ULUSLARARASI AKREDİTASYON ÇALIŞMASI urfa şanlıurfa haber
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa