Advert
Advert

UBFED Şanlıurfa İl Koordinatörü Açıkgözoğlu `Ndan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Uluslararası Barış Federasyonu Şanlıurfa İl Koordinatörü Müslüm Açıkgözoğlu , 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

UBFED Şanlıurfa İl Koordinatörü  Açıkgözoğlu `Ndan  3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
UBFED Şanlıurfa İl Koordinatörü  Açıkgözoğlu `Ndan  3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı Admin
Bu içerik 639 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABDULLAH YİĞİT-ŞANLIURFA 


Uluslararası Barış Federasyonu Şanlıurfa İl  Koordinatörü  Müslüm Açıkgözoğlu , 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. 
Açıkgözoğlu , Mesajında şu ifadelere yer verdi. 1992 yılında Birleşmiş Milletlerin kararı ile Uluslararası Engelliler Günü ilan edilen 3 Aralık tarihi tüm dünyada engellilerin topluma kazandırılması ve haklarının tam ve diğer insanlara eşit ölçüde sağlanması amacıyla farkındalığın arttırılmasını sağladığından büyük önem taşımaktadır.
Engellilerin toplumsal yaşamlarını kolaylaştıracak, umutlu olabilmelerini ve geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak koşul, ortam ve olanakların oluşturulması çağdaş toplumların öncelikli görevlerindendir.
Engelli bireyleri üreten ve kendine yeten bir hale getirebilmek temel amacımız olmalıdır. Bugün birçok engelli kardeşimiz imkân sağlandığında, her çeşit alanda büyük başarılara imza atabileceklerini kanıtlamışlardır. 
 Hükümetimiz de bugüne kadar engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşamda daha aktif biçimde yer almasını sağlamak adına birçok girişimde bulunmuştur.  Yapılan yasal düzenlemelerle engellilerin sosyal, ekonomik, kültürel hayata katılması ve ailelerinin desteklenmesi için her geçen gün yeni kolaylıklar sağlanmaktadır. Engellilerimizin sağlık hizmetleri, eğitim, istihdam ve bakım sorunlarına çözüm üretmek için yapılan çalışmalar bundan sonra da çoğalarak devam edecektir. Bu sorunların çözümü yolunda tüm vatandaşlarımızın engellilerimiz konusunda daha bilinçli ve duyarlı olması da oldukça önem taşımaktadır. 
    3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün engellerin ortadan kaldırılması adına toplumsal farkındalığı güçlendirmesini temenni ediyor, tüm engelli vatandaşlarımıza aileleriyle birlikte mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum.

 

UBFED MÜSLÜM AÇIKGÖZOĞLU 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa