Advert
Advert

Gençlik Spor Bakanlığı gençler için okuma seferberliği yürütüyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı yaptığı çalışmalarla gençler için adeta bir okuma seferberliği yürütüyor.

Gençlik Spor Bakanlığı gençler için okuma seferberliği yürütüyor
Gençlik Spor Bakanlığı gençler için okuma seferberliği yürütüyor Admin
Bu içerik 552 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2017 yılı içerisinde 48 farklı ve çok önemli eserden 135 bin adet basarak gençlere dağıtan Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü, şimdi de Romandan, Seyahatnamelere, Gezi kitaplarından, Biyografilere, Tiyatro metinlerinden, Tarih çalışmalarına geniş bir çeşide sahip eserler titizlikle seçilip çoğaltılarak gençlere ücretsiz olarak veriliyor.

 

"Rus ve Ermeni Kaynakları Işığında Ermeni Sorunu Ortaya Çıkış Süreci (1678-1914)” ile “Ermeni Sorunu 1915-1923 Sömürge Savaşı” adlı eserler de Bakanlığın bu yıl içerisinde gençlere dağıtmak için temin ettiği eserlerden bazıları.

Ayrıca “yayınlar.gsb.gov.tr” web sitesi bu seferberliğin 5 yıldır başlıca mecralarından biri. Gençler bu siteden, mevcut yayınları, yayınlanacak yeni eserleri öğrenebiliyor, eserlerin önemli bir kısmına da dijital kopya olarak ücretsiz olarak sahip olabiliyor.

 

Edinilen bilgiye göre; Bakanlığın gençlere yönelik kitap okuma seferberliği çerçevesinde, Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü 2017 yılında Gençlik Merkezleri, KYK Gençlik Ofisleri, MEB’e bağlı Okullar, Kulüpler, Yurtlar, Vakıflar, STK’lar, Kitap Kafeler ve Mobil Gençlik Merkezlerine toplam 123 Bin 304 adet eser ücretsiz dağıtıldı. Yılsonuna kadar 150 Bin adet eserin ücretsiz dağıtılması hedefleniyor.

Gençlik Spor Bakanlığ gençler için okuma seferberliği yürütüyor
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa