Advert
Advert

Mahkeme sanıkların eşleri hakkında ByLock raporu istedi

Aralarında gazeteci Murat Aksoy ve şarkıcı Atilla Taş’ın da bulunduğu 20’si tutuklu 29 kişinin yargılandığı davanın duruşmasına yarın devam edilecek. Mahkeme verdiği ara kadarında davada yargılanan tüm sanıklar ve sanıkların eşleri hakkında ByLock raporu talep etti.

Mahkeme sanıkların eşleri hakkında ByLock raporu istedi
Mahkeme sanıkların eşleri hakkında ByLock raporu istedi Admin
Bu içerik 495 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aralarında gazeteci Murat Aksoy ve şarkıcı Atilla Taş’ın da bulunduğu 20’si tutuklu 29 kişinin yargılandığı davanın beşinci duruşması Çağlayan’daki İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşma kimlik tespitlerinin ardından İskenderun 1. Ağır Ceza Mahkemesinden SEGBİS’le bağlanan tanığın dinlenmesine geçildi. Mahkeme başkanı tanığa Bünyamin Köseli hakkındaki “FETÖ üyeliği” iddialarını sorması üzerine tanık, “Bünyamin Köseli’nin himmet adı altında para topladığı yönünde bilgisi olduğunu ancak kendisinin sanığın para topladığını bizzat görmediğini belirtti. Tanık ayrıca Köseli’nin suça konu hiçbir eylemini görmediğini söyledi.

 

İlk tanığın ardından Kayseri’den bağlanan 2. tanığın dinlenmesine geçildi. Mahkeme başkanı tanığa sanıklardan Ahmet Memiş ve Sait Sefa’yı tanıyıp tanımadığını sordu. Tanık, birlikte çalıştıklarını ancak sanıkların bir terör örgütüyle bağlantılı olduklarını gösterecek bir duruma şahit olmadığını belirtti.

 

TANIKLAR DİNLENDİ

 

Diyarbakır 8. Ağır Ceza Mahkemesinden bağlanan 3’üncü tanığa üniversite yıllarından tanıdığını söylediği Bayram Kaya ile ilgili bildikleri soruldu. 3’üncü tanık 2006 yılında Kaya ile Beşiktaş’ta bir Kuran kursuna gittiklerini ve sohbetlere katıldıklarını, sonraki yıllarda hiç karşılaşmadıklarını söyledi. Tanığın ifadesi üzerine Bayram Kaya söz alarak 2005-2006 yıllarında İngiltere’de olduğunu söyledi. İzmir Karşıyaka'dan bağlanan tanığın ifadesiyle devam edildi.

 

Tanığa Muhammed Sait Kuloğlu hakkında bildikleri soruldu. Tanık, Kuloğlu'nu arkadaşları aracılığıyla tanıdığını, üniversite yıllarında birkaç kez gördüğünü söyledi. Sait Sefa'nın Haberdar isimli internet sitesinde çalışan tanık salonda ifade verdi. Tanık, bir haber sitesi çalışanı olarak çalıştığını, başka bir konuda bilgisinin olmadığını söyledi. Ardından duruşmada bir diğer Haberdar çalışanının tanık olarak ifadesine geçildi. Tanığa Ahmet Memiş ve Sait Sefa hakkındaki bilgisi soruldu. Tanık, “Çalıştığım diğer haber siteleri gibi bir işleyişi vardı. FETÖ ile bağlantılı olup olmadıklarına dair herhangi bir bilgim yok” dedi.

 

EŞLERİNİN DE TELEFONLARININ İNCELENMESİNE KARAR VERİLDİ

 

Duruşmaya verilen öğlen arasının ardından sanıklara tanık beyanlarına ilişkin görüş ve talepleri soruldu. Sanıklar söz almadan önce mahkeme, avukat kısıtlılık kararının kaldırılmasına hükmetti. Mahkeme ayrıca davada yargılanan tüm sanıklar ve sanıkların eşleri hakkında ByLock raporu talep etti. Abdullah Kılıç banka hesaplarıyla ilgili bilirkişi raporlarına dair açıklama yaptı. Kılıç, bilirkişi raporlarında Bank Asya'ya yatırılan bin TL için “sorgulamaya muhtaç” dendiğini belirterek “Bankaya yardım kastım olsa daha fazla para yatırırdım” dedi.

 

Abdullah Kılıç'ın ardından Cuma Ulus söz aldı. Ulus, 17 aydır tutuklu olduğunu hatırlatarak, tanık Ecevit Kılıç'ın savcıyı ve soruşturma makamlarını yanılttığını söyledi. Ulus, "Savcı biraz inceleseydi tanığın kendisini yanılttığını ve bana iftira ettiğini görürdü. Çocuklarımın okulları olmasaydı Bank Asya ile bir işim olmazdı” dedi.

 

USLUER: ÜSKÜDAR’DAN MECİDİYEKÖY’E 1 DAKİKA 35 SANİYEDE GEÇMİŞİM

 

Ulus'un ardından tutuksuz yargılanan Davut Aydın söz aldı. Sağlık gerekçeleriyle tahliye edilen Aydın, duruşmalardan vareste tutulmasını istedi. Aydın'ın ardından tutuklu yargılanan Halil İbrahim Balta ise sağlık sorunlarının işkence haline geldiğini söyledi ve tahliyesini istedi.

 

Duruşmada tutuklu yargılanan Oğuz Usluer mahkemeye ulaşan telefon kayıtları hakkında konuştu. Usluer "Kayıtlara göre Üsküdar Bulgurlu'da bulunduktan 1 dakika 35 saniye sonra Mecidiyeköy'de bulunuyorum. Bu mümkün değil" dedi.

 

KILIÇ: KAYITLAR BANA AİT DEĞİL

 

Duruşmada söz alan Seyid Kılıç ise ByLock HTS kayıtlarının kendisine ait olmadığını söyledi. Kılıç, "Fulya Yeni Cami baz istasyonundan programa bağlandığım görünmesine rağmen aynı saatlerdeki telefon HTS'lerine göre Beyoğlu'nda farklı baz istasyonunda görünüyorum” dedi.  ByLock HTS kayıtlarıyla telefon HTS verilerinin çakıştığını gösteren farklı örnekler veren Kılıç, tahliyesini isteyerek sözlerini tamamladı.

 

YARINA ERTELENDİ

 

Kılıç'ın ardından Ufuk Şanlı'nın savunmasına geçildi. Şanlı da ByLock kayıtlarıyla HTS telefon kayıtları arasındaki çelişkilere örnekler verdi. Şanlı’nın savunmasından sonra mahkeme duruşmaya yarına kadar ara verdi.  

http://mezopotamyaajansi.com

fetö sanıkları ByLock tutuklu haber
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa