Advert
Advert

Yemen'in eski lideri Ali Abdullah Salih öldürüldü

Yemen'de Şii Husiler, Suudi Arabistan'la anlaşan eski lider Ali Abdullah Salih'i evini havaya uçurarak öldürdüğünü açıkladı. Suudi liderliğindeki koalisyonun bombardımanında ise 125 kişi hayatını kaybettiği bildirildi.

Yemen'in eski lideri Ali Abdullah Salih öldürüldü
Yemen'in eski lideri Ali Abdullah Salih öldürüldü Admin
Bu içerik 554 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yemen'de Şii Husiler, Suudi Arabistan'la anlaşan eski lider Ali Abdullah Salih'i evini havaya uçurarak öldürdüğünü açıkladı. Husilerle Salih güçlerinin şiddetli çatışmalar yaşadığı Sana'ya Suudiler iki gündür ağır bombardıman yapıyor. Çok sayıda ölü ve yaralı var.

 

Yemen'de iktidarı ele geçiren Şii Husilerle bir süre ittifak yapan eski lider Ali Abdullah Salih'in, saf değiştirip Suudi Arabistan'a anlaşma teklif etmesinin ardından öldürüldüğü belirtildi.

 

Husilerle Salih güçlerinin çok şiddetli çatışmalara tutuştuğu, Suudilerin liderliğindeki koalisyonun bomba yağdırdığı Sana'da, bugün Husiler Salih'in konutunu havaya uçurdu. İlkin Salih'in patlamada öldüğü ya da kaçmaya çalışırken Husiler tarafından öldürüldüğü iddia edildi.

 

 Salih'in partisi Yemen Milli Kongresi iddiaları yalanlarken, İran'ın Mehr ajansı, Salih'in yanı sıra Yardımcısı Arif Zuka ile Milli Kongre Genel Sekreteri Yasir El Avazi'nin de öldürüldüğünde ısrar etti.

 

KIZILHAÇ: EN AZ 125 ÖLÜ

 

Uluslararası Kızılhaç Komitesi, son 6 gündür Sana'daki üç hastaneden en az 125 kişinin öldürüldüğü, 238 kişinin yaralandığının rapor edildiğini duyurdu. Kızılhaç, acil yardıma ihtiyaç duyan hastaneleri desteklemeye çalıştıklarını, hastanelerden çok sayıda ceset torbası ve jeneratörleri çalıştırmak için yakıt talebi geldiğini belirtti. 

şii husiller suudi arabistan lideri öldürülü haber
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa