Advert
Advert
Advert

Birecik Belediye Başkanı Pınarbaşı’ndan Kudüs tepkisi

Urfa’nın Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, ABD’nin İslam’ın ilk kıblesi Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına tepki gösterdi.

Birecik Belediye Başkanı Pınarbaşı’ndan Kudüs tepkisi
Birecik Belediye Başkanı Pınarbaşı’ndan Kudüs tepkisi Admin
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasının ardından tepkiler çığ gibi büyüyor. Şanlıurfa’nın Birecik İlçesi’nde Trump'ın kararına tepki gösteren vatandaşlar protesto yürüyüşü düzenledi. Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, sivil toplum kuruluşlarının organize ettiği gösteriye katılarak, ABD’yi ve Trump’ın açıklamalarını sert bir dille kınadı. Kudüs’ün Müslümanların ilk kıblesi olduğunu dile getiren Başkan Pınarbaşı, “Kudüs, 4 bin yıllık İslam şehri. Peygamberler şehri. Miraç hadisesinin tek şahidi. Müslümanların gözyaşı, yürek yarasıdır. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) ziyaret edilmeye değer gördüğü ve teşvik ettiği üç şehirden birisidir. Her üç dinin de kutsal mekanlarının bulunduğu ve yüzyıllardır İslam yurdu olan Kudüs Darüsselam barış ve selam yurdudur” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kudüs’ü başkenti olarak ilan eden İsrail’in politikasını desteklemesi ve ABD İsrail Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıma yönündeki kararının dünya barışını tehdit eden sorumsuz ve tehlikeli bir yaklaşım olduğuna dikkat çeken Başkan Pınarbaşı, “İslam alemi artık uyanmalı. Selahattin Eyyübiler, Abdülhamitler nasıl Kudüs’e sahip çıktıysa, İslam alemi de kapitalist ve siyonistlere taşeronluk yapmayı bırakıp, Kudüs’e sahip çıkmalıdır. Müslümanların yaşadığı sorunlara ve Kudüs’teki işgale duyarsız bir İslamiyet olmaz” diye konuştu. ABD Başkanı Trump’ın aklıselim davranarak geri adım atması gerektiğinin altını çizen Başkan Pınarbaşı, “Aksi halde dünya yeni bir savaşla karşı karşıya kalacaktır. Bugün oynanan oyun yüzyıllardır süre gelen haçlı seferlerinin bir tezahürüdür. Ama İslam alemi yeni bir haçlı seferine müsaade etmeyecektir. Bunun önderliğini de Türkiye yapacaktır. Tıpkı Suriye’de olduğu gibi Kudüs’te de Türkiye üzerine düşeni yaparak, mazluma elini uzatacaktır. ABD ve İsrail’e dur diyecektir” ifadelerini kullandı. 

Birecik Belediye Başkanı Pınarbaşı Kudüs tepkisi
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BM: Türkiye'nin Afrin operasyonu endişe vericidır
BM: Türkiye'nin Afrin operasyonu endişe vericidır
 Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit
Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit