Advert
Advert

Büyükşehir Belediyesi Spor Turnuvası Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin organize ettiği 'Spor Turnuvası' tanıtım toplantısı yapıldı. 8 dalda düzenlenecek olan Spor Turnuvasına çok sayıda öğrenci katılacak. Hedeflerinin Şanlıurfa gençliğini sporla tanıştırmak olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Lisanslı sporcu sayısının artırılması için bu tür turnuvalara önem verdiklerini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Spor Turnuvası Tanıtım Toplantısı Yapıldı
Büyükşehir Belediyesi Spor Turnuvası Tanıtım Toplantısı Yapıldı Admin
Bu içerik 601 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spora ve Sporcuya her zaman destek sağlayan Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa'daki gençlerin spor aktivitelerine katılması için kentte 5 ay sürecek olan ödüllü 'Spor Turnuvası'na start verdi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün ortaklaşa orak düzenlediği 'Spor Turnuvası'nın tanıtım toplantısı Cumhuriyet tesislerinde yapıldı. Cumhuriyet tesislerinde düzenlenen toplantıya Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin yanı sıra Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, Bölgesel Hakem Kurulu Başkanı Bilal Kutlu, ASKF Şube Başkanı Mehmet Aktaşoğlu, Genel Sekreter Adnan Yükselir, Spor yazarları, spor yorumcuları ve gazeteciler katıldı.

 

Hedeflerinde gençlik olduğunu ve bu nedenle spora çok önem verdiklerini ifade eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Bizim hedefimizde halk sporu var. Ne kadar çok gencimizi sporla buluşturursak o kadar kendimizi başarılı kabul edeceğiz. Şanlıurfa spor alt yapısı anlamında fiziki gelişmesini en üst seviyeye getirmiş durumdadır. Önemli olan fiziki mekanları doğru bir şekilde kullanmaktır. Türkiye'nin en genç ili olan Şanlıurfa'daki gençleri Milli Eğitim müfredatı doğrultusunda sporla buluşmasını sağlamak ve şehirde heyecan, coşku, barış, kardeşlik, centilmenlik ve sosyal ilişkiyi geliştirme anlayışını sağlamaktır bakış acımız ve bu projeye böyle bakıyoruz. Kurumlar olarak birlikte hareket edersek aynı hedefe birlikte kilitlenmiş olacağız. Bu hedef gençliktir, bu hedef spordur, geleceği teslim edeceğimiz gençlerin gelişimidir. Yenice spor tesislerimizde spor turnuvamıza start vereceğiz ve bu turnuvada Lise öğrencilerin katılacağı Futbol, Güreş, Taekwondo, Basketbol, Hentbol, Atletizim, Judo ve Karakucak spor branşları olacaktır. Burada yeteneğini sergileyen gençlerimizi Kulüpler bazında lisanslı hale getirerek onları geleceğe taşıma anlamında bir kazanım olarak hedefliyoruz" dedi.

 

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Şube Başkanı Mehmet Aktaşoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş ile Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, Turnuvanın hayırlı olmasını diledi.

 

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Çiftçi'ye desteklerinden dolayı forma hediye edildi.   

büyükşehir belediyesi spor turnovası haberi
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
şanlıurfa urfa