Advert
Advert

Şanlıurfa da Nüfus personelinin yaşlı kadına tavrı tepki çekti

Urfa, yeni kimlik çıkarmak için mesai bitimine dakikalar kala Eyyübiye İlçe Nüfus Müdürlüğü'ne giden yaşlı kadın, "Sistem kapandı" denilerek evine gönderildi. Kimsesiz olduğunu belirtip, işlemin yapılması için ricada bulunan yaşlı kadın ile personel arasında yaşanan diyaloğun görüntüleri, sosyal medyada yayınlanınca büyük tepki çekti.

 Şanlıurfa da Nüfus personelinin yaşlı kadına tavrı tepki çekti
 Şanlıurfa da Nüfus personelinin yaşlı kadına tavrı tepki çekti Admin
Bu içerik 759 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eyyübiye İlçe Nüfus Müdürlüğü'ne giden adı öğrenilemeyen 67 yaşındaki kadın, saat 16.55'te kadın nüfus memurunun yanına giderek yeni kimlik için işlem yaptırmak istedi. Kadın personel, sistemin kapandığı söyleyerek, yaşlı kadından yarın gelmesini istedi. Kimsesi olmayan yaşlı kadının yanındaki komşusu ise, görevli kadın personelden yardımcı olması için ricada bulundu.

Bunun üzerine kadın personel, yaşlı kadına yardımcı olabilmek için şefle görüşülmesini istedi. Ancak şef de, sistemin kapandığı ileri sürerek yaşlı kadından yarın gelmesini istedi. Görevli personelden merhamet isteyen ve komşusunun yardımıyla geldiğini anlatmaya çalışan kadın, bütün ısrarlarına rağmen işlem yaptıramayınca, evine geri dönmek zorunda kaldı.

Bu sırada yaşananları cep telefonuyla kayda alan komşusu ise, hastanede çalıştığını, sistemi personelin kapattığını belirterek, işlemin yapılmas için uzun süre dil döktü.

Personelin, gülüp "İşlemi yapmıyorum" diye seslendiği yaşlı kadınla arasında geçen diyaloğun yer aldığı video, sosyal medyada paylaşılınca büyük tepki çekti.

Şanlıurfa Nüfus personelinin yaşlı kadına tavrı tepki çekti
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ieieie     2017-12-14 Memurun usulsüz yaptığı hiçbirşey yok ayrıca videonun 26. saniyesine bakarsanız kadının kimliği elinde ve kanunen değiştirmesini gerektirecek bir aciliyeti yok uygun bir zamanda gelip değiştirebilir, ayrıca oradaki halk madem yaşlıyı bu kadar düşünüyordu neden sıralarını vermediler de mesai bittikten sonra yapmak zorunda olmadığı bir şey için kadın memur bir sürü hakaret ve küfüre maruz kalıp linç ediliyor, ayrıca siz bu haberin aslını araştırmadan yayınlayarak kadını direk hedef gösteriyorsunuz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
şanlıurfa urfa