Advert
Advert

KUDÜS Onurumuzdur, Ortak Davamızdır

İslam İşbirliği Teşkilatının çağrısına TÜMSİAD’dan tam destek..

KUDÜS Onurumuzdur, Ortak Davamızdır
KUDÜS Onurumuzdur, Ortak Davamızdır Admin
Bu içerik 664 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı M.Sadık Sade: “Müslümanlar üzerinde oynanan kanlı oyuna, Ülkemizden yükselen tarihi sesle karşılık veriyoruz: Kudüs, işgalcilerin değil Filistin’in başkentidir”

 

ABD Başkanının ‘’Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyoruz’’ çıkışı sonrası Müslüman dünya ayağa kalktı. Türkiye’nin çağrısıyla İstanbul’da toplanan İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü Zirvesi, bu kararın tanınmayacağını tüm dünyaya haykırdı. 57 üyesi bulunan teşkilatın İstanbul’daki toplantısına 48 ülke katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının damga vurduğu zirvenin sonuç bildirgesinde ise “ABD Başkanı’nın Kudüs’ü işgalci güç İsrail’in sözde başkenti olarak tanıyan tek taraflı kararı en güçlü şekilde reddedilmiştir. Söz konusu karar hukuken hükümsüz ilan edilmiştir” denildi.

TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı M.Sadık Sade yaptığı açıklamada hem İİT Sonuç Bildirgesi’nin hem de TBMM Genel Kurulu’nda üç partinin aldığı ortak kararın büyük öneme sahip olduğunu söyledi. Başkan Sade, “Kudüs ve dolayısıyla Müslüman dünya üzerine oynanan kanlı oyuna karşı Türkiye’den yükselen ses tarihi bir niteliktedir. Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’nın yer aldığı Kudüs’ün kutsiyetinin ve tarihi statüsünün muhafazası tüm Müslümanlar açısından hayati bir öneme sahiptir. Kudüs ve Mescid-i Aksa uluslararası hukukun ve tüm insanlığın koruması altındadır. İsrail işgal ettiği tüm Filistin topraklarını terk etmelidir. İnsanlık onuruna sahip, hukukun üstünlüğüne inanan, vicdani muhasebesini kaybetmemiş herkes dile gelmeli, harekete geçmeli, elini taşın altına koymalı ve dünyanın geleceği için bu hakikatleri haykırmalıdır. Kudüs, işgalcilerin değil Filistin’in başkentidir!”     

 
kudüs onurumuzdur haber
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
şanlıurfa urfa