Advert
Advert

Harran'da 1 Milyon Zeytin Ağacı Dikimi hayal ‘mı oldu

​Şanlıurfa’nın Harran İlçesi'nde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğünce uygulanması planlanan 'Sosyal Koruma Amaçlı Tarım Projesi' çerçevesinde 1 milyon zeytin fidanı dikilmesi hedefi henüz gerçekleşmedi.

Harran'da 1 Milyon Zeytin Ağacı Dikimi hayal ‘mı oldu
Harran'da 1 Milyon Zeytin Ağacı Dikimi hayal ‘mı oldu Admin
Bu içerik 425 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Harran'da 1 Miyon Zeytin Ağacı Dikimi Yalan Oldu

 

Geç yıl 'Sosyal Koruma Amaçlı Tarım Projesi' kapsamında Şanlıurfa’nın Harran İlçesine 1 milyon zeytin ağacı dikileceği duyurulmuştu. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü'nce uygulanması planlanan proje üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen hala uygulamaya geçilmedi. Harran Ovasında bırakın 1 milyon ağacı yıl içerisinde 1 zeytin fidanı dahi dikilmedi.

 

Projeyi duyurmalarının ardından hem Harran halkı, hem de Suriyeli mültecilere istihdam alanı açılacak proje ile potansiyel arazilerin sosyal koruma amaçlı olarak tarıma kazandırılmasının hedeflenmişti. Proje için hibelerin hazırlandığı, büyük reklamların yapıldığı ve projeyi hazırlayanları gururla çıkıp “Ben yaptım” naralara attığı halde kimse ortada bir icraat göremedi. İş alanlarının açılacağı için umutla bekleyen işçilerin yanı sıra, ekonomimize de büyük katkılar sağlayacak projenin neden yapılmadığı konusunda henüz net bir açıklama gelmedi.

 

1 milyon zeytin ağacı dikileceğini gururla halka sunanlardan ses sedanın olmaması halkı merakta bırakıyor “Proje yapmak değil, o projeyi uygulamaya koymaktır maharet” diyen halk kendilerine sunulan birçok projenin askıda kaldığını ifade ederek yetkililerden açıklama bekliyor. 

harran ilçesi zeytin ağacı dikim haber
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa