Advert
Advert

HDP’de Demirtaş'ın yerine geleceği konuşulan isim

Selahattin Demirtaş'ın HDP Eşbaşkanlığına yeniden aday olmayacağının duyurulmasının sonra, yerini alması olası isim olarak HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen'in adı geçiyor.

HDP’de Demirtaş'ın yerine geleceği konuşulan isim
HDP’de Demirtaş'ın yerine geleceği konuşulan isim Admin
Bu içerik 656 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HDP kulislerinde, Eşbaşkan Selahattin Demirtaş’ın aday olmama kararını; “kendi durumunun belirsiz olması” ve “2019 seçimleri ya da olası bir erken seçimde partinin daha hazırlıklı olması” gerekçeleriyle aldığı ifade ediliyor.

 

 

 

Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı'nın haberine göre, Demirtaş’ın aday olmama iradesinin parti içinde kabul edilmesi durumunda ise HDP Eşbaşkanlığı için öne çıkan isimlerin başında HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen geliyor.

 

 

 

Bilgen, özellikle 4 Kasım’da pek çok milletvekilliğinin tutuklanmasının ardından partinin kamuoyunda görünür yüzü olarak görev yapmış, ancak kendisi de bir süre sonra tutuklanmıştı.

 

 

 

Bilgen tahliye olmasının ardından tekrar parti sözcülüğü görevine gelmişti. HDP içinde, Demirtaş’ın aday olmayacağını bir mektupla kamuoyuna açıklanması üzüntü ve saygıyla karşılanırken, aynı zamanda bunun bir “irade beyanı” olduğu değerlendirmesi de yapılıyor.

 

 

 

HDP’nin 11 Şubat’ta gerçekleştirilecek 3. Olağan Kongresi'nin öncesinde gerçekleştirilecek toplantılarda Demirtaş’ın söz konusu aday olmama iradesinin tartışılacağı ve son kararın HDP’nin yetkili kurulları tarafından verileceği ifade ediliyor.

 

 

 

HDP’nin dün başlayan ve bugün de devam edecek milletvekillerinin katılımıyla yapılan toplantının yanı sıra partinin yetkili kurulları da toplantılar gerçekleştirecek.

 

 

 

Söz konusu toplantılarda yeni döneme ilişkin nasıl bir politika izlenmesi, nasıl bir söylem kurulmasının yanı sıra aday olmama iradesine karşın yola Demirtaş’la mı, yoksa başka bir isimle mi devam edilmesi gibi konular ele alınacak.

 

 

 

HDP’nin Ocak ayı boyunca Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirilecek 15 farklı konferansta parti tabanının bu konudaki görüşleri ele alınacak.

 

 

urfa şanlıurfa haberleri
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
şanlıurfa urfa