Advert
Advert
Advert

O öğretmen açığa alındı

Cinsel istismar suçundan yargılanan o öğretmen açığa alındı

O öğretmen açığa alındı
O öğretmen açığa alındı Admin
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Diyarbakır'da 16 yaşındaki öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla  yargılanan öğretmen A.B., mağdur çocuğun babasına çektiği "Davayı şeriate taşımak yerine, Allah'ın yasakladığı tağuta ve tağutun hükmüne havale ettin. Şeriate gidelim" mesajı sonrası açığa alındı.

 

Diyarbakır'da 16 yaşındaki öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan coğrafya öğretmeni A.B. hakkında, Kulp Kaymakamlığı tarafından yeniden idari soruşturma başlatıldı. Soruşturma, yargılanan sanık öğretmenin mağdur çocuğun babasına, 'Ben bir hata işledim. Bu suçun Allah'ın şeriatı doğrultusunda mahkeme edilmesi gerekir. Davayı şeriate taşımak yerine, Allah'ın yasakladığı tağuta ve tağutun hükmüne havale ettin. Şeriate gidelim, cezam ölüm de olsa razıyım' mesajı çekmesi sonrası geldi.

 

Diyarbakır Valiliği'nin talebi üzerine hakkında yeniden açılan soruşturma kapsamında sanık A.B. Kulp ilçesindeki görevinden açığa alındı.

 

Hakkındaki cinsel taciz iddiası ortaya çıktıktan sonra Lice ilçesine atanan sanık öğretmen A.B.'nin, bir süre burada görev yaptıktan sonra, 5 ay önce kendi isteği ile Kulp ilçesine tayin edildiği öğrenildi.

mezopotamyaajansi.org

DİYARBAKIR CİNSEL SUÇUNDA ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINDI HABERİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BM: Türkiye'nin Afrin operasyonu endişe vericidır
BM: Türkiye'nin Afrin operasyonu endişe vericidır
 Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit
Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit