Advert
Advert
Advert

2018, TURİZMDE ALTIN YIL OLACAK

2017 yılında Şanlıurfa tarihinin en yüksek turist sayısını yakalayan Şanlıurfa'da sorumluluk alanını genişleten Büyükşehir Belediyesi, tarihi alanların güvenliğini üstlendi. Dünyanın en büyük nekropol alanında çalışmalarını tamamlayarak Kale Eteği'nin ardından Kızılkoyunu da turizme kazandıran Büyükşehir Belediyesi, 2018 yılında 1 milyonun üzerinde turisti Şanlıurfa'ya kazandırmayı hedefliyor.

2018, TURİZMDE ALTIN YIL OLACAK
2018, TURİZMDE ALTIN YIL OLACAK Admin
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Son yıllarda gerek tarihi alanlardaki restorasyon çalışmaları gerekse Kale Eteği ve Kızılkoyun gibi turizm projeleri ile ön plana çıkan Büyükşehir Belediyesi, 2018 yılında 1 milyonun üzerinde turisti Şanlıurfa'da buluşturmayı amaçlıyor. 850 bin sayısı ile Şanlıurfa tarihinin en yüksek turist yoğunluğunu yaşayan Şanlıurfa'nın bu alanda hak ettiği yere gelebilmesi için tanıtıma da ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, şimdi de tamamladığı Kızılkoyun Projesini turizme kazandırıyor.

 

TARİHİ ALANLAR EMİN ELLERDE

Yapımı tamamlanan projelerin ardından sorumluluk alanı genişleyen Büyükşehir Belediyesi, bu alanların güvenliğinden de sorumlu olacak. Kızılkoyun'daki güvenlik çalışmalarını inceleyerek bilgiler alan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Tarih bilincinde olan ve şehrini seven Büyükşehir kadroları olarak bu alanlarımızın güvenlik sorumluluğunu da almış durumdayız" dedi.

Şanlıurfa turizminin hak ettiği yere gelebilmesi için projeleri birer birer hayata kazandırdıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Çiftçi, "Müzelerimizin yer aldığı Halepli Bahçe, Kızılkoyun ve Kale Eteğindeki tüm tarihi varlıklar gün ışığına çıkarılmış oldu. Bu projelerin turizme açılması anlamında güvenlik çok çok önemli. Tarihi alanlarımızın tamamı güvenlik kameralarıyla merkezden izleniyor ve Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın güvenlik elemanları tarafından güvenlikleri sağlanıyor. Burası Şanlıurfa'nın kalbi, bunun  farkındayız. Dolayısıyla sorumluluk alanımızı genişletiyoruz. Bunu bilerek, isteyerek ve bilinçli şekilde yapıyoruz. Çünkü bir insan Şanlıurfa'ya geldiğinde Şanlıurfa'yı bu mekanlarla algılıyor. Bu mekanlarımızdaki nizam, düzen, koruma planı, güvenliği ve verilen hizmetlerin kalitesi Şanlıurfa'nın algısında önemli rol oynuyor" dedi. 

 

BÜYÜKŞEHİR, TURİZMDE ÇITA YÜKSELTTİ

2018'in turizm açısından yepyeni ve başarılı bir yıl olacağının da altını çizen Başkan Çiftçi, "Şanlıurfa'mız artık turizmde belli bir noktada çıtasını yükseltmeli. 2017'yi değerlendirdiğimizde tarihimizin en yüksek turistiniz almış durumdayız ve 850 bin turist sayısını aştık. Şimdi; hedefimiz 2018. 2018'de 1 milyonu aşmayı amaçlıyoruz" diye konuştu.

 

BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN BİR MÜJDELİ HABER DAHA

Başkan Çiftçi, konuşmasında Şanlıurfa turizmini bambaşka düzeye taşıyacak bir projenin daha müjdesini verdi. Buna göre; Büyükşehir Belediyesi, Kalkınma Bakanlığı ve Eyyübiye Belediyesi'nin paydaşlığı ile uygulamaya konulacak proje sayesinde Halil-ür Rahman bölgesi Eyyup Peygamber makamına bir turizm aksı ile bağlanacak.

2018 TURİZİM YILI URFA ŞANLIURFA TARİHİ GÖBEKLİ TEPE HARRAN
sanalbasin.com üyesidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BM: Türkiye'nin Afrin operasyonu endişe vericidır
BM: Türkiye'nin Afrin operasyonu endişe vericidır
 Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit
Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit