Advert
Advert

61 Kırsal Mahallenin Su Sorunu Tarih Oluyor

Altyapıda kalıcı hizmetler üretmek için büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü 61 kırsal mahalleyi kapsayan 155 km uzunluğundaki “Akziyaret grup içme suyu projesi” çalışmalarına başladı.

61 Kırsal Mahallenin Su Sorunu Tarih Oluyor
61 Kırsal Mahallenin Su Sorunu Tarih Oluyor Admin
Bu içerik 390 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şanlıurfa'nın alt yapı sorununa kalıcı çözümler üretmek için girişimlerde bulunarak gerek Kuveyt Kalkınma Ajansından gerek ise Japon Kalkınma Ajanslarından kaynak bulan Başkan Nihat Çiftçi, Başlatmış olduğu gurup içme suyu projelerini bir bir hayata geçiriyor.

 

Bu kapsamda çalışmalarını aralıksız sürdüren ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, ilk olarak Harran kırsal mahallerinde içme suyu olmayan 30 Mahallede başlatan uygulamanın ardından Siverek'te 16 mahalleyi kapsayan Gedik içme suyu ve son olarak ta Karaköprü ilçesinde 61 mahalleyi kapsayan Akziyaret gurup içme suyu projesini sürdürüyor.

 

Akziyaret gurup içme suyu projesini kapsayan 61 mahallenin muhtarı ile bir araya  gelerek projenin detaylarını paylaşan Başkan Nihat Çiftçi, ardından muhtarlarla birlikte başlatılan  çalışmaları yerinde denetledi.

 

Burada proje hakkında bilgi veren Başkan Nihat Çiftçi, "Yaklaşık 35 Milyon TL’lik bedelle yapılacak olan “Akziyaret grup içme suyu projesi” 155 km’lik uzunluğa sahip isale hattı, 4 adet kendi cazibesi ile şebekelere su verecek olan yüksek kaliteli malzemeden oluşan alt yapı çalışmasıyla enerji tüketimi olmaksızın temiz içme suyu temini sağlanacak ve içme suyu deposunun yer almaktadır" dedi

 

urfa haber şanlıurfa
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
şanlıurfa urfa