Advert
Advert

Müdür Abdullah Göçmez, Rektör Taşaltın'dan Daha Mı Büyükmüdür

Dürüstlükten bahsedene bakın. Sıradan bir memur iken objektif kriterler esas alınmadan üniversite hastanesine Baş Müdür olan Abdullah Göçmez mesai saatlerini hastanede geçirmesi gerekirken bilmem ne STK başkanı sıfatıyla masa masa dolaşıp sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarıyla gazetecilerin dürüstlüğünü eleştiriyor.

Müdür Abdullah Göçmez, Rektör Taşaltın'dan Daha Mı Büyükmüdür
Müdür Abdullah Göçmez, Rektör Taşaltın'dan Daha Mı Büyükmüdür Admin
Bu içerik 442 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BAŞMÜDÜR ABDULLAH GÖÇMEZ, REKTÖR TAŞALTIN'DAN DAHA MI BÜYÜK?

 

Ünlü bir başmüdür mü desek, STK başkanı mı desek bilemediğimiz Abdullah Göçmez’in, ne şekilde geldiğini bilmediğimiz Hastane Müdürü görevini layıkıyla icra edemezken Urfa basınının dürüstlüğünü eleştirmesi ahlaki bir davranış olarak karşılanmıyor.

 

Hastane içinde de sevilmeyen, istenmeyen Göçmez sosyal medya hesabından Urfa basının dürüstlüğüne inanmadığını söylüyor.

 

İlgili paylaşımında; “Urfa’da yazıp çizenlerden dürüstlüğüne inandığım birkaç kişi vardı. Bunlar haksızlık karşısında durur, belgesiz haber yapmaz, kirli pazarlığa ve aldı operasyonlarına yüz vermezlerdi. Bu delikanlı gruplardan biri istifa ediyor galiba. Urfa adına üzüldüm.” İfadelerini kullandı.

Urfa’da çalışan yüzlerce gazeteciyi töhmet altında bırakan bu paylaşımı basın tarafından ‘dürüstlükten bahsedenin, dürüstlük eksiği olmaz’ yorumlarıyla değerlendirildi.

 

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başmüdürü Abdullah Göçmez’e kendimiz adına ve zan altında kalan tüm Urfa Basını adına şunları söylemek istiyoruz;

 

“Ey göçmez sen önce kendine bir bak! Soyadın göçmez âmâ her tarafı göçebe gibi mesai saatleri içinde dolaşıyorsun. Aldığın maaşı hak ediyor musun? Memurluktan zıpladığın Baş Müdürlüğü hak ediyor musun? Kimin nasıl seni oraya getirdiğini tüm kamuoyu biliyor. Sadece sen değil, senin gibi koltuğunu hak etmeyen çok var! Unutmayın Urfa öyle bir şehirdir ki adamı baş tacı da eder, baş aşağı da eder!”

 

Yaptığın ve Urfa basınını Urfa halkının önünde küçük düşürmeye çalıştığın paylaşımına binaen sorma gereği duyuyoruz;

1) Urfa Basınını töhmet altında bıraktığın paylaşımında dürüstlükten, belgeden, kanıttan bahsederken; neden genelleyici bir tabir kullanıyorsun da o basın kuruluşunun veya basın mensubunun ismini açıklamıyorsun? Açıklamazsan müfterisin!

 

2) Twitter paylaşımlarında görüldüğü üzere hastanede Başmüdürlük görevindeyken mesai saatleri içinde başka işlerinle uğraşmak için dışarıda geçirdiğin zamandan hastane yönetiminin haberi var mı?

 

3) koltuğunda layıkıyla oturma adına gösterişten başka hangi faaliyetlerde bulundun?

 

4) Urfa Basınının dürüstlüğü Abdullah Göçmez’den öğrenmek istiyor. Bize dürüstlüğü öğretmek adına 2016 – 2017 yılı içerisinde kaç saat Hastane Başmüdürlük görevi için Hastanendeki masada oturdun?

 

5) Twitter paylaşımlarında yaptığın ziyaretlerin bilgi ve görüntüleri mevcut olduğu üzere; Mesai saatleri içinde görevinin başında olmadığın için Hastane yönetimi herhangi bir işlem uygulamıyor mu? Uyguluyorsa belgeler sunulsun ya da hastane yönetimi konu hakkında açıklama yapsın.

 

6) Mesleğini layıkıyla yapmaya çalışan emektar gazetecilere bu itham niye?

 

Bunların hepsini belgeli ve kanıtlı bir şekilde talep ediyoruz.

KAYNAK:urfa.com

URFA ŞANLIURFA HABERLERİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa