Advert
Advert

Pentagon: Menbiç’teki tek muhatabımız Menbiç Askeri Konseyi

Basın brifinginde ABD'li ve Türk gazetecilerin gelişmelere ilişkin sorularını yanıtlayan Pentagon sözcülerinin Menbiç’te ABD öncülüğündeki koalisyonun ortağı olarak Demokratik Suriye Güçleri (DSG) yerine Menbiç Askeri Konseyi’ni işaret etmesi dikkat çekti.

Pentagon: Menbiç’teki tek muhatabımız Menbiç Askeri Konseyi
Pentagon: Menbiç’teki tek muhatabımız Menbiç Askeri Konseyi Admin
Bu içerik 221 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Hürriyet'ten Cansu Çamlıbel'in haberine göre, ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'dan Zeytin Dalı operasyonuna ilişkin yeni açıklamalar geldi. Pentagon sözcülerinden Albay Robert Manning, "Koalisyon olarak bizim Menbiç'teki tek muhatabımız bu şehrin IŞİD'den temizlenmesinin ardından yerel halktan kurulan Menbiç Askeri Konseyi" açıklamasını yaptı.

ABD: Menbiç'ten çekilmeyi düşünmüyoruz

"Bütün YPG güçlerinin Fırat'ın doğusuna çekildiğini teyit edebiliyor musunuz? Menbiç'te YPG'li kalmadı mı?" sorusuna yanıt veren Binbaşı Adrian Rankine Galloway ise, "Spekülasyon yapmayız. Ama Menbiç'teki güçler Menbiç Askeri Konseyi'ne mensup. Bu yapı, Suriye'nin o bölgesinin çoklu etnik yapısını yansıtan bir temsiliyete sahip. Menbiç Askeri Konseyi'nin yüzde 60'ı Arap, yüzde 40'ı ise Kürt, Türkmen ve Hıristiyan. Biz Menbiç Askeri Konseyi ile çalışıyoruz. Onları şehri IŞİD'den kurtatan Demokratik Suriye Güçleri eğitti. Ama bugün yerel güçleri temsil eden Menbiç Askeri Konseyi" dedi.

Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Votel dün ABD'nin Türkiye'nin operasyon düzenlemeyi düşündüğünü söylediği Menbiç'ten çekilme planının olmadığını açıklamıştı.

https://tr.sputniknews.com/abd/201801291032021447-pentagon-menbicteki-muhatabimiz-askeri-konsey/

Pentagon: Menbiç’teki tek muhatabımız Menbiç Askeri Konseyi ABD Savunma Bakanlığı Pentagon ABD: Menbiç'ten çekilmeyi düşünmüyoruz YPG güçlerinin Fırat'ın doğusuna çekildiğini Türkmen ve Hıristiyan. Biz Menbiç Askeri Konseyi i
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa