Advert
Advert

Güneş Lekesine Ne İyi Gelir?

Özellikle yaz aylarında daha çok karşılaşılan bir durum olan güneş lekeleri her yaş grubunda yaşanabilecek bir rahatsızlıktır. Güneş lekeleri güneş ışığına fazla maruz kalan kişilerde oluşmaktadır. Daha çok yüz, göğüs ve omuzlarda görülmektedir. Yaz tatillerinde, denizde güneş kremi kullanmadıysanız sonuçlarında güneş lekeleri ile karşılaşmanız olsadır. Çoğu insan yaz aylarında bronzlaşmayı çok sever. Ama brozluk aslında bir cilt hasarıdır. Bronzlaşmak içn kullanılan havuç yağı, kakao yağı gibi maddeler maalesef cilt lekelerinin oluşumunu artırmaktadır.

Güneş Lekesine Ne İyi Gelir?
Güneş Lekesine Ne İyi Gelir? Admin
Bu içerik 156 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

    Daha çok beyaz tene sahip ve zor bronzlaşan kişilerde görülemektedir.  Güneşte aşırı kalma sonucunda ani yanmalar meydana gelebilir. Daha sonra soyulmalar ve kızarıklıklar oluşarak güneş lekelerine neden oluyor. Bazı genetik yatkınlığı olan bireyler de güneş lekeleri ile baş başa kalıyor.

   Çoğu güneş lekesi kötü huylu lekelere dönüşmemektedir. Güneş lekesine ne iyi gelir?  Fakat fazla güneş cildin erken yaşlanmasına ve deri kanserlerine neden olabileceği için güneşten korunmak bu konuda önemli bir yere sahip oluyor.

  • Güneş lekelerinizi engellemek için uzun süre güneşe maruz kalmamanız gerekmektedir.  Güneşe maruz kalan kısımlarınızı kapatarak güneş ışınları tarafından zarar görmesinin önüne geçebilirsiniz.
  • Dışarı çıkmadan önce vücudunuzun açık kalan kısımlarına koruyucular sürebilirsiniz.
  • Elma sirkesi ve limon suyu karışımı ile güneş lekelerinizi hafifletebilirsiniz.  Ayrıca bu karışım ileriki yaşlarda görülen lekelerinizin de renginin açılmasını sağlayacaktır. Elma sirkesinin içinde bulunan alfa hidroksi maddesi lekelere karşı etkili bir açıcıdır. Limonun içerisinde bulunan sitrik ise aynı şekilde koyu cilt lekelerinizi açacaktır.  Yarım çay kaşığı elma sirekesi ile beraber yarım çay kaşığı limonu karıştırınız. Temiz bir pamuk yardımı ile leke oluşan bölgelerinize uygulayınız.  Cildiniz çok hassas ise biraz da su ekleyebilirsiniz.
  • Limon suyu sadece koyu renkli cilt lekelerinizi açmaz ciltte oluşan ölü derilerin de temizlenmesini sağlar. vücuttan atılan ölü derilerin yerine yeni hücreler gelecektir. Dilimlediğiniz taze limonu direk olarak vücut bölgelerinize uygulayabilirsiniz. Bunun dışında limonun suyunu sıkarak da temiz bir bez ya da pamuk yardımı ile vücudunuza sürebilirsiniz.  Fazla bekletmeden 20 dakika kadar kaldıktan sonra cildinizi yıkayabilirsiniz.
  • Oldukça yararlı bir bitki olan aloevera cilt lekelerinin tedavisinde çok sık kullanılan bir yöntemdir. Aloevera bitkisini keserecek içinden çıkan jeli direk olarak güneş lekeleri oluşan bölgelerinize uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanım sonucunda lekelerinizin büyük oranda azaldığını farkedeceksiniz.
  • Yüksek antioksidan özelliklere sahip olan yeşil çay ciltte meydana gelen güneş yanıklarını da tedavi ediyor. Sıcak su içerisinde bir süre bekleteceğiniz yeşil çayı temiz bir pamuk yardımı ile güneş lekesi oluşan bölgelere uygulayınız.
  • Sütün içeriğinde bulunan laktik asit de güneş lekelerinizin tedavisinde kullanacağınız yöntemler arasındadır. Cildinizin açılmasını sağlayarak deride bulunan hücrelerinizin yenilenmesine yardımcı olacaktır.
  • Yüksek antioksidan etkilerin dolayı yaban mersini uygulamaları da cilt lekelerini gidermektedir. Bunun için iyice ezip püre haline getirdiğiniz yaban mersinlerini güneş lekelerinizin üzerine sürebilirsiniz. Posa kısmını süzdükten sonra da temiz bir pamuk yardımı ile uygulama yapabilirsiniz.

Güneş Lekesine Ne İyi Gelir Daha çok beyaz tene sahip Çoğu güneş lekesi kötü huylu lekelere Güneş lekesine ne iyi gelir
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
şanlıurfa urfa