Advert
Advert

BAĞ-KUR DAN EMEKLİLİK BEKLEYENLERE MÜJDE

Kendi nam ve hesabına çalışan Bağ-Kur sigortalılarının için T.C. Ziraat Bankası ile SGK arasında kredi kullanım anlaşması yapıldı.

BAĞ-KUR DAN EMEKLİLİK BEKLEYENLERE MÜJDE
BAĞ-KUR DAN EMEKLİLİK BEKLEYENLERE MÜJDE Admin
Bu içerik 406 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

SGK ya birikmiş prim, askerlik veya doğum borçlanması yapmak suretiyle emekliliği hak eden ancak borçlarını ödecek maddi imkanı bulunmayan kişiler için 13/02/218 tarihinde uygun koşullarda kredi kullandırılması için SGK ve  T.C. Ziraat Bankası A.Ş. arasında İşbirliği Protokolü imzalandı.

 

Şanlıurfa Sosyal Güvenlik İl Müdürü İsmail Ünlü yapmış olduğu açıklamada “Banka ile yapılan protokol ile 4(b) kapsamında olup, sigorta prim borcundan dolayı emekli olamayan kendi nam ve hesabına çalışan esnaf, sanatkâr ve çiftçilere herhangi bir teminat göstermeden kredi kullanmak suretiyle emekli olma imkânı getirilmiştir.

 

Bu imkândan yararlanmak isteyen sigortalılarımız başvurularını öncelikle Sosyal Güvenlik İl/Merkez Müdürlüklerine yapacaklar, Kurumdan alacakları sigorta prim borcunu peşin ödemesi halinde emekli olabileceklerine ilişkin yazı ile birlikte T.C. Ziraat Bankası şubelerine müracaat edeceklerdir.

 

Kredi kullanarak sigorta prim borcunu ödeyen sigortalılarımıza emekli aylıkları bağlanacak olup, sigortalımızın bankadan kullanmış olduğu kredi borcu emekli aylığından taksitler halinde tahsil edilecektir.Sigortalılar, 01 Mart 2018 tarihinden 31 Mayıs 2018 tarihine kadar bankadan aylık 1,28 faiz oranı ile 48 ay vade ile kredi kullanabileceklerdir. Başvuruda bulunan sigortalılarımızın  kıreterlerine ilişkin geçmiş sorgulanması da yapılmayacaktır. Tüm emekliliği bekleyen vatandaşlarımıza hayırlı olsun”  dedi.

 

 

BAĞ-KUR DAN EMEKLİLİK BEKLEYENLERE MÜJDE SGK ve T.C. Ziraat Bankası SGK T.C. Ziraat Bankası
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
Şehitlerin Naaşına Ulaşıldı
şanlıurfa urfa