Advert
Advert

“Şanlıurfa Büyükşehirle Okuyor” Projesi İle 1 Milyon Kitap Dağıtılıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin başlattığı 'Şanlıurfa Büyükşehirle Okuyor' projesi kapsamında hazırlanan 1 milyon ortaöğretim kaynak kitabının dağıtımı Şanlıurfa merkez okullarında başladı.

“Şanlıurfa Büyükşehirle Okuyor” Projesi İle 1 Milyon Kitap Dağıtılıyor
“Şanlıurfa Büyükşehirle Okuyor” Projesi İle 1 Milyon Kitap Dağıtılıyor Admin
Bu içerik 243 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Büyükşehir Belediyesi Mehmet Akif İnan Konferans salonunda gerçekleştirilen kitap tanıtım ve dağıtım programına Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ile Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü ilçelerinde bulunan okul müdürleri katıldı.

 

Kitap okuma alışkanlığının kent genelinde yükseltilmesi için geçtiğimiz yıllarda yaklaşık 500 bin kitap dağıtan Büyükşehir Belediyesi şimdide İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı protokol çerçevesinde birlikte başlattığı ‘Şanlıurfa Büyükşehirle Okuyor’ projesi kapsamında 1 Milyon kitap dağıtımı yapılacak.

 

Bu kapsamda projenin ilk etabında 100 bin kitap dağıtımının yapıldığı törene katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, daha önce Büyükşehir Belediyesi olarak 500 binin üzerinde Batı klasikleri, Doğu klasikleri ve Türk klasiklerinde oluşan kitap setinin dağıtımı gerçekleştirdiklerini belirtti.

 

 

Başkan Nihat Çiftçi, “Şanlıurfa’yı Okuyan Bir Şehir Yapacağız”

 

Bu kampanya ile kitap okuma seferberliğinin startını veren Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi,  “Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkânlarımızla başlattığımız okuma kampanyasını şehrimizin tamamında ve tüm evlere yayılmasını temenni ediyorum ” dedi.

1 Milyon Kitap Dağıtılıyor “Şanlıurfa Büyükşehirle Okuyor” Projesi
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
şanlıurfa urfa