Advert
Advert

BAKANLAR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

 BAKANLAR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ
 BAKANLAR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ Admin
Bu içerik 200 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İlçe Belediye Başkanları ve Büyükşehir Belediyesi Meclis üyelerinin karşıladığı Bakanlar, Başkan Nihat Çiftçi'den Büyükşehir Belediyesi'nin Şanlıurfa'daki çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve ilçe belediye başkanları Şanlıurfa'daki çalışmalar hakkında istişare toplantısı gerçekleştiren bakanlar, hizmetlerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye teşekkür ettiler.

 

Burada bir konuşma gerçekleştiren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Haftasonu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Şanlıurfa'da yapacağı mitinge tüm Şanlıurfalıları davet etti.

 

Bakan Eroğlu, Şanlıurfa'ya 35 Milyar Lira Yatırım Yapıldı

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Peygamberler diyarı Şanlıurfa'da olmaktan ve Şanlıurfalılarla kucaklaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Şanlıurfa için büyük müjdeler verdik ve Pazar günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'yı ziyaret edecekler. Bütün Şanlıurfalılar Cumhurbaşkanımızı coşku ile karşılayacaktır. Orman ve Su İşleri Bakanlığının yatırımlarıyla ilgili bir görüşme yapacağız. GAP Eylem planının 2019 yılı sonunda bitirilmesi konusunda Cumhurbaşkanımızın bir talimatı oldu. Hatta Türkiye'de 2018 ve 2019 yıllarında sulama konusunda Bakanımızla birlikte bizlere talimat verildi ve bu konuda da Şanlıurfa ilk ele alınacak şehirler arasında Cumhurbaşkanımız tarafından seçildi. Şanlıurfalılara bunun müjdesini vermek istiyorum, hayırlı uğurlu olsun. Bizler Şanlıurfa'ya muazzam yatırımlar yapıyoruz ve şu ana kadar 35 milyar lira hükümetimiz yatırım yaptı. Şanlıurfalılar her şeyin en güzeline layıktır" dedi.

 

Başkan Nihat Çiftçi, Şanlıurfa'nın Yeşille Anılması İçin Çalışıyoruz

 

Yeşil bir Şanlıurfa için Büyükşehir Belediyesinin yeşillendirme ve sosyal tesis alanındaki çalışmalarını Bakanlara anlatan Başkan Nihat Çiftçi, Şanlıurfa’nın yeşille anılması için çalıştıklarını belirtti.

 

Şanlıurfa'ya verilen önemden dolayı bakanlara teşekkür eden Başkan Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa daha önce bilindiği gibi Edessa ve Ruha olarak anılıyordu ve gerçekten tarihte, kültürümüzde ve medeniyette geçen isim su şehri olarak tescil görmüştür. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, onun kadrosu ve Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba, bu  suyu yönetimle yapılan büyük yatırımlar neticesinde Atatürk Barajı, sulama tünelleri, kanaletler ve bereketli olan mezopotamya toprağına adeta bir hayat olarak bu projeler gerçekleşti. Şanlıurfa bu projeler sayesinde ekonomik olarak ayağa kalktı ve hızlı bir şekilde büyüyen bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. Şanlıurfa halkı adına size bu güzel projelerden dolayı teşekkür ediyoruz. Su hayattır ve Şanlıurfa'ya hayat verdiniz" dedi.  

 

Büyükşehir ziyaretlerinin ardından Bakan Eroğlu, Bakan Fakıbaba ile Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Orman ve Su İşleri Bölge Müdürlüğünün düzenlediği fidan dağıtım törenine katılarak vatandaşlara fidan dağıttı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftç Nihat Çiftçi İlçe Belediye Başkanları Büyükşehir Belediyesi başkanları Şanlıurfa'daki çalışmalar hakkında haber bilgi haberi
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
şanlıurfa urfa