Advert
Advert

Şanlıurfa'da Güzel Bir Belediyecilik Örneği Var

Bakan Özhaseki, Yıllardır Şanlıurfa'da Güzel Bir Belediyecilik Örneği Var

Şanlıurfa'da Güzel Bir Belediyecilik Örneği Var
Şanlıurfa'da Güzel Bir Belediyecilik Örneği Var Admin
Bu içerik 222 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Şanlıurfa'ya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile birlikte Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İlçe Belediye Başkanları ve Büyükşehir Belediyesi Meclis üyelerinin karşıladığı Bakanlar, Başkan Nihat Çiftçi'den Büyükşehir Belediyesi'nin Şanlıurfa'daki çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

 

Bakan Özhaseki, "Yıllardır Şanlıurfa'da Güzel Bir Belediyecilik Örneği Var"

 

Ziyaretleri kapsamında gazetecilere yönelik bir konuşma gerçekleştiren Bakan Özhaseki, Hükümet olarak her alanda Şanlıurfa'ya pozitif ayrımcılık ile yaklaştıklarını belirtti.

 

Şanlıurfa'da devam eden projeleri yakından takip ettiklerine değinen Bakan Özhaseki,  "Gerek alt yapı gerekse üst yapı anlamında İller Bankası olarak bölgemize hep kaynak aktarıyoruz" dedi.

 

Ziyaretten Duyduğu memnuniyeti dile getiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Dostluğumuzun ve muhabbetimizin olduğu bir şehirde, yardımlaşmayı, dayanışmayı ve istişare edinmeyi hep bir hedef edinmiştik. Şanlıurfa'daki bir çok projeyi yakından takip ediyoruz. Gerek alt yapı, gerekse üst yapı projelerinde İller Bankası olarak da kaynak kullandırma hususunda da hep olumlu ve pozitif baktığımız şehirlerin başında Şanlıurfa geliyor. Belediyecilik bir tecrübe işidir, bir istişare işidir. Bende belediye başkanı olduğum ilk günden son güne kadar istişarelere açık oldum. Başka şehirlerde alabileceğim örnekleri şehrime taşımaya gayret ettim. Belediyecilik deneyimle, tecrübe ile zaman içerisinde kazanılan bir şey olarak karşımızda duruyor. Kadim şehir Şanlıurfa'da istişarelerde bulunacağız ve buraya neler yapabiliriz onları konuşacağız. Yeni gelişen bölgelerin planlanması hususunda da istişarelerde bulunacağız. Yıllardır burada güzel bir belediyecilik örneği var ve buna biraz daha nasıl katkıda bulunuruz hep birlikte bunun peşinde olacağız" şeklinde konuştu.

 

Başkan Nihat Çiftçi, "Projelerimizin fonlanması alanında Bakan Özhaseki'ye teşekkür ediyoruz"

 

Bakanlığın Şanlıurfa'ya verdiği desteklerden dolayı Bakan Özhaseki'ye teşekkür eden Başkan Nihat Çiftçi ise, "Bakanlığımız tarafından aldığımız tüm fonlar ile Şanlıurfa'mızın geleceği için çalışıyoruz" dedi.

 

Bakan Özhaseki'nin Belediyecilik anlamında duayen biri olduğunu belirten Başkan Nihat Çiftçi, "Halkımız ve Şanlıurfa adına gerek atık su arıtma tesisleri ve alt yapı projeleri, gerekse çevre ve ulaşım anlamında yaptığımız projelerin İller Bankası tarafından fonlanması noktasında talimatlarınızla kararlar alınmış durumda ve şu an tüm projelerimiz inşaat halinde Şanlıurfa'ya kazandırılıyor. Bakanlık olarak vermiş olduğunuz desteklerden dolayı şükranlarımızı arz ediyoruz. Zaten bir duayen olarak, bir ağabeyimiz olarak belediyeciliği çok iyi bilip, o konuda da her zaman yol göstericiniz bize rehber olmuştur. Halil-Ür Rahman şehrine hoş geldiniz" şeklinde konuştu.

 

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Belediyecilik Örneği Var Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftç
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
şanlıurfa urfa