Advert
Advert

Workshop Çalışması Mesleğe Dair” Söyleşi

Şanlıurfa Sosyal Bilimler MYO’da Workshop Çalışması ve “Mesleğe Dair” Söyleşi

Workshop Çalışması Mesleğe Dair” Söyleşi
Workshop Çalışması Mesleğe Dair” Söyleşi Admin
Bu içerik 231 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Harran Üniversitesi Şanlıurfa Sosyal Bilimler MYO Aşçılık Bölümü tarafından düzenlenen, workshop (atölye çalışması) ve “Mesleğe Dair” söyleşi programı kapsamında Şef Aşçı Yaşar Demir, Aşçılık Programı ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencileri ile bir araya geldi.

Şef Yaşar Demir geleceğin aşçılarına altın öğütlerde bulundu. Uygulamalı olarak geçen eğitim ile öğrencilerimize yeni deneyimler kattı.

Harran Üniversitesi Şanlıurfa Sosyal Bilimler MYO Aşçılık Bölümünden mezun olan, aynı zamanda yurtdışında eğitim almış ve bu alanda çeşitli ödüller kazanmış Şef Yaşar Demir, öğrenciler ile birlikte Workshop çalışması olarak “Buğday rizotto yatağında lokum bomfile”  yaptı.

Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda yapılan Söyleşide Şef Yaşar Demir:  “Bu mesleği seviyorsanız -ki sevilmeyecek bir meslek değil- o zaman bunun ardından başarı kendiliğinden gelecektir” dedi. Bölümde öğrenim gören öğrencilere mesleğin sevdirilmesi gerektiğinden, başarın sırrının işi sevmek olduğundan ve yemek pişirirken dikkat edilmesi gerekenler kurallardan bahsetti.

Söyleşiye katılan Şanlıurfa Sosyal Bilimler MYO Müdür Yardımcısı Öğr.Gör.Sabri Kürkçüoğlu; bu tür programlar yoluyla öğrencilerimizin Usta Şefler ile bir araya gelmesinin öğrencilerimizin bilgi birikimi açısından önemli olduğunu belirterek programa emeği geçen herkese teşekkür etti.

Workshop çalışmasına ve Söyleşi programına Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölüm Başkanı  Öğr. Gör. Hasan Kırmızı, Aşçılık Programı Başkanı Şükran Taşkın, Öğr. Gör. Hafize Özbudun, Öğr. Gör. Dilek Koçak ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Mesleğe Dair” Söyleşi Harran Üniversitesi Şanlıurfa Sosyal Bilimler MYO Workshop Çalışması
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
Nepal'de uçak kazası: En az 40 ölü 22 yaralı
şanlıurfa urfa