Advert
Advert

Başkan Nihat Çiftçi, "Büyükşehir'in Borcunun %50'sini Ödedik

Başkan Nihat Çiftçi,
Başkan Nihat Çiftçi, Admin
Bu içerik 221 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Şanlıurfa'nın gelişimini ve dönüşümünü gerçekleştirmek için bir çok proje başlatarak kaynak bulan Büyükşehir Belediyesi, mali idari  borcunun %50 sini ödeyerek bir yandan hizmet atağını diğer yandan da mali idari çalışmalarını sistemli bir şekilde sağlıyor.

 

Geçtiğimiz gün İller Bankası  tarafından 81 Belediyenin kullandığı kredi borçları açıklandı. Bu kapsamda bir açıklamada bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, göreve geldiğimiz günden bu yana Büyükşehir Belediyesinin  mali borcun %50'sini ödediklerine değindi.

 

Şehrin gelişimine ve vizyonuna yön bulacak olan bir çok projeyi başlattıklarına değinen Başkan Nihat Çiftçi, "Şehrimiz için kaynak arayışlarımız, hibeler ve fonlar ile devam ediyor. Göreve geldiğimiz günlerde İller Bankasına 356 Milyon Lira olan borcumuz bu gün itibari ile 161 Milyon Liraya indirgemiş durumdayız" dedi.

 

Başkan Nihat Çiftçi, "Az Kaynakla Çok Hizmet Üretiyoruz"

Şanlıurfa'da başlattığımız projelerin bir bir hayata geçtiğine değinen Başkan Nihat Çiftçi, "Göreve geldiğimiz günden bu yana sistemli bir şekilde çalışıyoruz. Bu kapsamda Şanlıurfa'mızı bölgenin en çok hizmet alan şehri haline getirdik. Şanlıurfa'mızı seviyoruz, ve hemşehrilerimiz için çalışıyoruz. Bunun yanında da kurumsal mali yapımızı en rantabl şekilde kullanmanın gayreti içerisindeyiz. Dün İller Bankası Belediyelerin borçlarını açıkladı ve Büyükşehir Belediyemiz 161 Milyon Lira ile son sıralarda. Şanlıurfalı kardeşlerimizin huzurunda Şanlıurfa'nın 13 ilçesinde hizmetler sağlanmış ve devam ediyor. Buda Büyükşehir Belediyemizin mali kaynağını en iyi şekilde ve doğru kullandığının belirtisidir. Şefaf belediyeciliğin göstergesidir ve az kaynakla çok hizmet etmenin belirtisidir, buda belediyecilikteki başarının göstergesidir" şeklinde konuştu.

 

Başkan Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa'mızın Ne Kadar Doğru Yönetildiğinin Ispatıdır"

Çok başarılı bir yönetim anlayışının gerçekleştirildiğini belirten Başkan Nihat Çiftçi, "Büyükşehir Belediyesi Şanlıurfa'da yaşayan 1 Milyon 985 bin vatandaşın kurumudur bakış açısıyla yönetildiği için başarılı bir yönetim gerçekleştirildi. Bu yönetime katkı sunan tüm takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.  Mali hizmetler yönüyle Mali Hizmetler Daire Başkanımız her yönü ile kontrol altında tutuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak şahsımda tüm mali disipline ve kontrole önem veriyorum. Şanlıurfa'mızın ne kadar doğru yönetildiğinin bir ıspatıdır dünkü ilan ve açıklama" şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

Başkan Nihat Çiftçi "Büyükşehir'in Borcunun Belediyesi mali idari borcunun Büyükşehir Belediyesi Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fransa’da rehine krizinde 2 ölü 12 yaralı
Fransa’da rehine krizinde 2 ölü 12 yaralı
Nevşehir’de F-16 uçağı düştü
Nevşehir’de F-16 uçağı düştü
şanlıurfa urfa