Advert
Advert

SU ÜRÜNLERİ MÜHENDİSLERİNE KULAK VERİN

BİZLER SU ÜRÜNLERİ MÜHENDİSLERİYİZ!!!

SU ÜRÜNLERİ MÜHENDİSLERİNE KULAK VERİN
SU ÜRÜNLERİ MÜHENDİSLERİNE KULAK VERİN Admin
Bu içerik 346 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye Cumhuriyeti Devleti topraklarında anayasaya aykırı olmayan, devletimizin bizzat kurduğu üniversitelerde eğitim hakkı kazandık. Kazanılmış bu eğitim hakkımızı, ülkemizin sahip olduğu ve mesleğimize ismini veren Su Ürünleri Mühendisliği bölümünü seçerek kullandık.

Bu bölümü okurken umutlarımız ve ideallerimiz vardı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde ve özel sektörde iş imkanları bulabileceğimizi, kendimizi geliştirerek ülkemizin kalkınmasında aktif rol alabileceğimizi düşündük.

Fakat bugün gelinen noktada ne su ürünleri sektörüne gerekli önem verilmemiş, yapılması gereken yatırımlar ertelenmiş, söz konusu bakanlıkta Su Ürünleri Mühendislerine yeterli sayıda kadro verilmemiştir. Bu haksız durum hala devam etmektedir.

Su Ürünleri Mühendisleri olarak çeşitli platformlarda ve sosyal medya ağlarında haklı davamızı ve sesimizi yetkililere duyurabilme adına birçok faaliyette bulunduk ve çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Fakat kendimizi ifade etmekte mi zorlanıyoruz yoksa bizleri gerçekten anlamamak için özel bir çaba mı sarf ediliyor anlayabilmiş değiliz.

Bizler Su Ürünleri Mühendisleri olarak her zaman haksızlığa uğramış, haklarımız gasp edilerek diğer meslek gruplarına verilmiş bir meslek grubuyuz!

İşsiz ve hak ettiği kadroları verilmeyen Su Ürünleri Mühendisleri olarak bilmek istiyoruz;

  1. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın bu konudaki suskunluğunun ve umursamazlığının sebepleri nelerdir?
  2. Tarım bakanlığı bünyesinde asıl kadrolar sadece Ziraat mühendisleri ve Veteriner hekimlere mi aittir?
  3. Su Ürünleri mühendisleri, Su Ürünleri teknikerleri, Balıkçılık Teknolojileri mühendisleri, bu bakanlıkta söz sahibi değil midir?
  4. Bakanımızın ve bazı vekillerimizin verdikleri demeçler, röportajlar ve katıldıkları televizyon programlarında sadece Ziraat mühendisleri ve Veteriner hekimlerden bahsetmelerindeki sebep nedir?
  5. Devletimiz Su Ürünleri Mühendislerine sahip çıkmayacaktı neden Su Ürünleri Mühendisliği bölümü açıldı?
  6. Su Ürünleri Mühendisliği gereksiz bir bölüm ise neden bakanlık bünyesinde Su Ürünleri ve Balıkçılık şube müdürlükleri kurulmuştur? Kurulan bu şubelerde hangi meslek grubu çalışacaktır?
  7. Bakanlığımız bünyesinde Su Ürünleri Mühendisleri neden yeterli kadro alım sayısına ulaşamamıştır?
  8. Su Ürünleri Mühendisleri olarak, varlığımız ve kadro sayımız sadece sosyal medyada yöneticilerimize attığımız mesajlar ile mi paralellik göstermektedir?
  9. Neden Ziraat mühendisleri ve Veteriner hekimler tarafından her sözleşmeli personel alımı öncesi hak ettiğimiz kadro sayıları eksiltilmektedir?
  10. Gıda, Tarım ve Hayvancılık bakanlığı bünyesinde kurulan Balıkçılık ve Su Ürünleri  Genel Müdürlüğü gerekli personel temini için çalışmamaktadır?
SU ÜRÜNLERİ MÜHENDİSLERİ Türkiye Cumhuriyeti Devleti devletimizin bizzat kurduğu üniversitelerde
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fransa’da rehine krizinde 2 ölü 12 yaralı
Fransa’da rehine krizinde 2 ölü 12 yaralı
Nevşehir’de F-16 uçağı düştü
Nevşehir’de F-16 uçağı düştü
şanlıurfa urfa