Advert
Advert

Başkan Fatma Şahin ,Kırsal `da Yaşayan Kadın Çileden Güçlenir

Osmaniye Bahçe Ziraat Odası Başkanı Fatma Şahin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolaysıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Fatma  Şahin ,Kırsal `da Yaşayan Kadın Çileden Güçlenir
Başkan Fatma  Şahin ,Kırsal `da Yaşayan Kadın Çileden Güçlenir Admin
Bu içerik 548 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABDULLAH YİĞİT-OSMANİYE
Osmaniye Bahçe Ziraat Odası Başkanı Fatma Şahin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolaysıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Şahin ,8 Mart Dünya Kadınlar Günü, dünyada ve ülkemizde kadın hak ve özgürlüklerinin geliştirilmesi konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla çözümlerin ele alındığı bir tarihtir.

Başkan Şahin ,5 yaşında inek güderek başlayan hayatım keçi çobanlığı ile 17 yaşına kadar devam etti. aile işçisi çocuk olarak büyüdük Anamiza Babamiza yardım ettik . Eğitim hayatım ortaöğretime kadar devam etti. lise eğitimini açıktan okuyarak tamamladim.ve yine aileme katkı sunmak için Bahçe Ziraat odasında yevmiyeli temizlik işçisi olarak çalışmaya başladım yıl 2002 ve bugün 2018 öyle kadınlar gördüm ki! Acılarını unutmadim.ve öyle kadınlar gördüm ki kadının düşmanı. beni bir yetiştirdi sabrı, şükürü ve herşeyi sevmeyi öğretti. Ve der ki! Muhtaç olana yardım edin… o kadının büyüttüğü kadın olarak kadınlar başımın tacı `dır.

Omurgamın kirilacağını bilsem omuzumda taşırim kadınları bir kadın çile içindeki tebessumu kainatin anlamıdir. Bu anlam `kı yapmış olduğum görevde geldiğim yeri biliyorum. ben Güçlüydum ve kendi ilçemde yaşayan tüm kadınların gücüyüm ve diyorum ki! Biz kırsalın kadınları keçinin ağzına batmayacak dikensiz kesme ağaçlarını karlar altında aradık besledik karda kışta keçileri ve ben diyorum ki! Harran `ın tozlu samaninin tozunu ciğerimize çekmemek için gece Ayışığına bastik harallara, karanlık tozu yok ediyordu aslında. o toz hep vardı . Ama ne vardı o saman harallara basilacakti yaptık.

Biz Anadolu kadinlariyiz. bizim yureğimize değil kesme dikeni kurşun işlemez, biz Anadolu kadınlarıyız işlemez saman tozu ciğerlerimiz ülke sevdası ile nefes alırken. Türk kadını kadar güçlüsu var mı? Bu inançla güçle güçlü Türkiye için Reisin dediği gibi durmak Yok yola devam. Tüm Türk kadınları başta olmak üzere dünya kadınlarının gününü Kutlarım.Güçlü kadın güçlü Türkiye var olsun.

 

 

 

 
Başkan Fatma Şahin Kırsal `da Yaşayan Kadın Çileden Güçlenir osmaniye bahçe ziraat odası başkan fatma şahin 8 mart dünya kadınlar günü bahçe ziraat odası başkanı fatma şahin
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Efrin'de şiddetli patlama çok sayıda ölü ve yaralı var
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
Ege açıklarında battı: 16 kişi hayatını kaybetti
şanlıurfa urfa