Advert
Advert

TKDK Bölge Toplantısı Şanlıurfa `da Yapıldı

TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim’in Başkanlığında; Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Elazığ ve Kahramanmaraş İl Koordinatörlükleri uzmanlarının katılımı ile Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü toplantı salonunda ‘ Yenilenebilir Enerji ’’ konulu eğitim programı düzenlendi.

TKDK Bölge Toplantısı Şanlıurfa `da Yapıldı
TKDK Bölge Toplantısı Şanlıurfa `da Yapıldı Admin
Bu içerik 380 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABDULLAH YİĞİT-ŞANLIURFA 


TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü   Dr. Sadık Yetim’in Başkanlığında; Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Elazığ ve Kahramanmaraş İl Koordinatörlükleri uzmanlarının katılımı ile Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü toplantı salonunda  ‘ Yenilenebilir Enerji ’’ konulu eğitim programı düzenlendi.


Toplantıda TKDK’nın yenilenebilir enerji yatırımlarına hibeleri, bu hibelerin yatırımcılara etkin bir şekilde ulaştırılması, yörenin ekonomisine olası katkıları ve teknik konular detaylı olarak anlatıldı.


Yetim, güneşlenme gün sayısı ve süresi açısından, bölgemizin yenilenebilir enerji yatırımlarına çok uygun olduğunu ve bu yatırımlara yoğun bir ilgi olduğunu söyledi. Bölgede tarım dışı arazilerin fazla olduğunu, bu arazilerin ekonomiye kazandırılması gerektiğini söyleyen  Yetim; yenilenebilir enerji yatırımlarında 1 Megawatt (MW) kapasiteye kadar olan projelerde, 500.000 avro yatırım tutarına kadar %55-65 oranında hibe verdiklerini ve yatırımların KDV’den muaf olduğunu ifade ederek girişimcileri proje hazırlamaya davet etti.

 

TKDK Bölge Toplantısı Şanlıurfa `da Yapıldı TKDK ŞANLIURFA
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fransa’da rehine krizinde 2 ölü 12 yaralı
Fransa’da rehine krizinde 2 ölü 12 yaralı
Nevşehir’de F-16 uçağı düştü
Nevşehir’de F-16 uçağı düştü
şanlıurfa urfa